Як почистити мишку. оптична миша розбирання.

Персональні комп'ютери вже давно не можна уявити без клавіатури і миші, які є основними посередниками в «спілкуванні» користувача з технікою. На жаль, мишки ламаються і починають барахлити досить часто. Комп'ютерну мишу можна розібрати і почистити.
Інструкція
1
Бруд і пил найкраще проникає в кулькові мишки, потрапляючи під ролик. Курсор починає смикатися при русі, а може і зовсім не рухатися в якусь сторону. Тому дуже важливо користуватися килимком і стежити за тим, щоб на ньому не накопичувалася пил.
2
Отсоедините маніпулятор від ПК, але тільки при вимкненому системному блоці. Корпус мишки можна почистити за допомогою звичайної вологої ганчірочки і невеликої кількості рідкого мила. Але не здумайте мити мишку під струменем води. Правда, сам корпус після розбирання оптичної (саме оптичної) мишки можна гарненько прополоскати. Просто в механічних мишках теж є мікросхема, яку не завжди можна вийняти з корпусу.
3
Візьміть маленьку хрестову викрутку і відкрутите невеликої шуруп, який знаходиться в поглибленні знизу корпусу маніпулятора. Зазвичай корпус складається з двох частин. З боку шурупа може також матися невелика засувка. Акуратно розділіть корпус, не докладаючи особливих зусиль.
4
Якщо мишка оптична, потрібно акуратно протерти світиться червоний «глазик» в її нижній частині за допомогою сірника з ваткою або вушної палички. Можна також скористатися балончиком зі стисненим повітрям. Обережно вийміть з корпусу оптичної миші велику мікросхему і звільніть пластикові її частини від пилу, бруду і волосся (вовни). У кульковою мишки зніміть кульку, покритий гумою, і помийте його з милом або протріть спиртом. Приділіть особливу увагу коліщаті миші і його кріпленням. Там теж часто накопичується бруд.
5
Для механічного видалення бруду краще не користуватися ножем або бритвою, а взяти невеликий пластмасовий скребок. Ретельно зскребете бруд з його допомогою там, де це можливо.
6
Розібравшись з пилом і налиплого брудом, видаліть з обертових деталей маніпулятора жир. Зробити це можна м'якою тканиною без ворсу, просоченої спиртом. Також протріть спиртом всі нутрощі миші, щоб пил довше не накопичувалася.
7
Тепер можна збирати мишку . Поставте мікросхему (коліщатко) назад і захлопніть корпус. Дивіться не пережміть провід. Закрутіть шуруп і рахуйте, що мишка почищена.
При чищенні миші важливо знати, що внутрішній механізм як оптичної, так і лазерної моделі - це крихкий і складний механізм, взаємодіяти з яким треба дбайливо і поетапно. Дотримуючись кілька простих кроків, ви зможете якісно очистити миша від сала і пилу, не пошкодивши сам механізм.
Вам знадобиться
  • пензлик, пилосос, викрутка.
Інструкція
1
Прочистите usb-провід мишки. Якщо приводом для проведення даних процедур стало ігнорування комп'ютером пристрою, то цілком можливо, що просто-напросто засмітився або usb-вхід на мишці або комп'ютері. Піднесіть шланг від пилососа до перехідника або комп'ютерної панелі, і за допомогою пензлика акуратно вимітайте накопичилася пил в переходнике. Якщо немає бажання підключати до даної процедури пилосос, можна продути механізм самостійно.
2
Викриття кріплення з задньої стінки мишки. Якщо у вас залипають або не реагують деякі кнопки на корпусі мишки, то проблема, швидше за все, в ній самій. Тому насамперед потрібно демонтувати корпус і очистити "нутрощі". Будьте акуратні з шурупчик і болтами, які ви вийняли з мишки. Вони часто губляться, найкраще їх прибрати перед процедурами в невеликий пакетик або просто подалі від місця проведення чистки.
3
Використовуйте ватяні палички для очищення порожнини мишки. Основні епіцентри скупчення бруду вам будуть видні відразу, як тільки ви її розберете. Це прошарку між кнопками, стулки і невеликі щілинки в корпусі, які весь цей час збирали в собі бруд.
4
При необхідності скористайтеся паяльником. Якщо від сильного удару або з інших причин відійшов той чи інший контакт, вам просто потрібно повернути його на місце. Паяльний апарат прекрасно згодиться для цих потреб, однак, якщо його немає, витрачати гроші на це не варто. У більшості випадків вийде дешевше купити нову миша .
Корисна порада
Не сідайте за ПК, не переконавшись в чистоті ваших рук. Це не тільки забезпечить комфорт при роботі, але і дозволить жити вашій техніці набагато дольше.Будьте акуратні при чищенні лазерної мишки. Конструкція лазера в ній, як правило, тендітна, і найменший натиск може пошкодити її функціональність. Оптичні і старіші моделі менш вимогливі до процесу чищення.