Як вичинити шкіру.

Вироблення на сириця є найпростішим способом вичинки шкіри. Вона робиться без всякого дублення. Це прожіровал і добре промита сира шкіра без волосся. Робиться вона дуже простим способом в будь-якому сільському дворі.
Вам знадобиться
  • колода, гострий ніж або коса, біляк, поду, донська м'яльницю, одна або дві балії, мездряк, яловиче або кінське сало.
Інструкція
1
Візьміть зняту з тваринного шкуру, щільну коров'ячу або бичачу. Отмойте від бруду і крові, Збийте з неї навал дерев'яною лопаткою і розріжте гострим ножем на смуги шириною до 18 см або на ремені необхідної ширини. Потім тупим ножем, а найкраще мездряком (тупий дерев'яний скребок), Збийте на колоді все м'ясо, сало і пліву з нижньої частини смуг. Потім з верхньої сторони рівно обрейте ножем або косою весь волосся, зіскрібаючи при цьому легенько самий верхній шар шкіри.
2
Розвісьте виголені смужки на жердинах для підсушування. Влітку - на повітрі під навісом в тіні, але не на сонці. Взимку - в лазні або в іншому теплому приміщенні. Після просушки треба смужки отволажівать, т. Е. Рівномірно змочити мокрою ганчіркою і скласти одну на іншу врастяжку. Укрити купу рогожею або полотниною і почекати, поки вони відволожаться однаково, але не сильно. Притисніть смужки в купі яким-небудь вантажем. Потім отволоженние смужки витягуйте по одній і протягуйте на біляки (конструкція, що складається з нижньої товстої дерев'яної дошки і двох дерев'яних стійок).
3
Покладіть смужку на біляк поперек і притисніть долонями до країв стійок. Коліном натисніть і розтягуйте шкіру , натягнуту між стійками біляка. Від цього шкіра розминається і розгладжується. Потім обробіть смужку лещадью (дві міцні дерев'яні палиці, перев'язані біля одного кінця). Прикріпіть смужку одним кінцем до гака, який вбито в стовп. Затисніть її лещадью, натисніть міцно обома руками, і тягніть поду до себе. Від цього шкіра витягується. Повторіть таку обробку кілька разів.
4
Розімніть і прожіруйте шкіряну смужку донський м'ялкою (конструкція виготовлена з міцного дерева, має довжину 1,3 метра, в середині зроблений проріз, куди вставлений залізний прут). Просмикніть шкіряну смужку через проріз так, щоб вона всередині прорізу перехилилася через залізний стрижень. Потім розтягніть смужку, закріпивши її кінці до двох крюкам, які підв'язані до двох стовпів.
5
Візьміть напарника і, взявшись двома руками за ручки м'ялки, протягнете м'яльницю по смужці. Періодично наносите на смужку розтоплене яловиче або кінське сало. Шкіра вважається практично готовою, коли вона стає м'якою і білуватою. Також вона не повинна просвічувати. У разі просвіту, шкіру потрібно ще раз промять.