Як стати барменом. Як бути барменом.

Якщо Ви хочете стати барменом, Ви повинні заздалегідь оцінити свою готовність до цієї професії. Отже, які ж основні вимоги до бармена пред'являються в процесі роботи?

В першу чергу, необхідно мати непідробний інтерес до процесу виробництва і сервіровки напою. Вам повинен подобатися сам процес приготування та подачі напою, спілкування з клієнтами (пам'ятаєте, що клієнти можуть бути абсолютно різними). Людина, яка не зможе стояти близько восьми годин поспіль, також навряд чи зможе стати хорошим барменом - він попросту буде швидко втомлюватися фізично, і робота буде йому не в радість. Втім, якщо Ви любите спілкування з людьми і впевнені в тому, що така робота буде Вам до душі, ніщо не зможе Вам перешкодити стати барменом.

Для цього необхідно в першу чергу протии відповідний курс навчання - наприклад, записатися на курси барменів. Зазвичай знайти такі курси можна практично в кожному великому місті, а щоб вибрати найбільш якісні та цікаві курси, скористайтеся рекомендаціями знайомих, друзів або випускників тих чи інших курсів. Але просто пройти навчання недостатньо - бармен повинен розуміти, в чому полягає його робота, і бути максимально вмотивованим. Принциповими стимулами для будь-якого бармена повинні стати задоволення клієнта і рентабельність закладу.

Бармен завжди стежить за якістю подаваних напоїв, контролює дотримання всіх правил гігієни і безпеки, вирішує питання закупівлі обладнання та необхідних запасів напоїв для бару. Також на плечі бармена лягає контроль касових операцій і складання карт бару. Тому кожен бармен повинен ідеально знати правила подачі напоїв, уміти поводитися з усіма барними інструментами і аксесуарами, знати всі класичні рецепти коктейлів, і вміти складати власні рецепти, які стануть візитною карткою закладу.

Ще одна важлива якість бармена - бездоганні манери. Бармен повинен дотримуватися всіх правил етикету, бути обов'язковим і чесною людиною, вміти слухати своїх клієнтів, дотримуючись при цьому певну дистанцію. Якщо Ви впевнені в тому, що володієте всіма перерахованими вище якостями, то робота бармена Вам підходить, і Ви сміливо можете пробувати свої сили в даній професії.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=aLq-66KT_e4
Відвідування різних розважальних закладів стає все більш звичним. Але до цих пір не кожен клієнт вміє себе в них правильно і коректно вести.
Інструкція
1
Будьте товариські. В барах люди розкриваються і розкріпачуються, тому не дивуйтеся, якщо незнайомець посміється над вашою жартом або звернеться з кумедною проханням. Будьте простіше, відзивайтеся на приємне спілкування.
2
Поважайте інших відвідувачів. Поводьтеся так, щоб не зачіпати оточуючих вас незнайомих людей. Не кричіть, розмовляючи зі своїми приятелями, терпляче чекайте офіціанта, працюючого за сусіднім столиком. І, звичайно, пам'ятаєте, що цілі у всіх відвідувачів різні. Якщо ви прийшли познайомитися з дівчиною, це зовсім не означає, що обрана вами красуня буде згодна.
3
Ставтеся розсудливо до персоналу. Враховуйте кількість відвідувачів та інші чинники, які прямо впливають на час виконання замовлення. Будьте терплячі і доброзичливі, не забувайте дякувати офіціантів. Якщо вас не потроїв коктейль або блюдо, спокійно обговоріть проблему, а не піднімайте шум. У більшості випадків заклад визнає свої помилки і швидко замінює замовлення.
4
Чи не затівайте скандалів. В барах люди відпочивають і розслабляються, а ті, хто заважає це робити, отримує погану славу. Намагайтеся зводити до жартів усі непорозуміння, що виникають в процесі перебування в закладі.
5
Потоваришуйте з барменом. Головне для відвідувачів бару - відмінні коктейлі, які підходять під настрій і створюють приємне легке сп'яніння. Для того щоб отримати максимум задоволення від відвідування розважального закладу і з ранку не шкодувати про випитий, увійдіть в довірчі відносини з головною цього світу - барменом. Перекиньте парою жартів, поспілкуйтеся на будь-яку загальну тему, а потім попросіть зробити для вас щось особливе.
Зверніть увагу
Серйозні недоліки в роботі персоналу можуть стати вагомою причиною звернення до вищого керівництва закладу. Хамство і нахабство з боку барменів та офіціантів неодмінно має присікатися штрафними санкціями директора закладу.
Корисна порада
Якщо вас потроїло обслуговування, обов'язково залиште чайові. Правила хорошого тону закликають віддавати офіціантові суму в розмірі мінімум десяти відсотків від загального рахунку. І чим більше рахунок, тим більше чайові.