Як вибирати хресних батьків.

Водохреще людини - важливий і відповідальний крок на шляху духовного розвитку. Хрестячись в християнську віру, доросла людина дає обіцянку (обітницю) дотримуватися заповіді і канони віри, відректися від зла, любити всіх оточуючих і догоджати Богові. За крещаемого немовляти такі обітниці дають хресні батьки, які протягом усього життя свого хрещеника відповідають за його вчинки перед Богом і совістю. Тому вибір хресних батьків вкрай важливий.
Інструкція
1
Православна традиція забороняє ставати хрещеним батьком близькому родичу: брату, сестрі, дядькові, тітці, матері, батьку, і так далі. Для цієї ролі краще запросити друга, якому ви повністю довіряєте.
2
Другий критерій відбору - відношення майбутнього хрещеного батька (восприемника) до релігії. Атеїст, швидше за все, відмовиться від вашої пропозиції, але блукаючий людина, яка не відвідує церкву регулярно і не вважає за необхідне дотримуватися церковний статут, небезпечний більше: сам не маючи твердої духовної опори, він візьме на себе відповідальність за дитину і напевно погубить його.
3
Воспріємник після таїнства хрещення стає майже членом вашої родини. За канонами християнської віри, він повинен навчати дитину основам релігії і наставляти в духовно-моральній сфері. Переконайтеся, що майбутній хрещений батько не тільки відвідує церкву, але і зможе залучити до релігії вашої дитини, допоможе йому адаптуватися і зорієнтуватися в християнстві, а не відверне від віри.
Зверніть увагу
Якщо критерії вибору хресного здаються вам неприйнятними, а релігійність дитини - неможливою, подумайте, для чого ви хрестіть його? Якщо вами керує тільки бажання вступити «за звичаєм», то від хрещення краще відмовитися. З віком дитина усвідомлює свої бажання і вибере свій духовний шлях.