Як домогтися цвітіння.

Щоб у вас зацвіли пишними і красивими квітами кімнатні рослини, потрібно правильно доглядати за ними: дотримуватися режиму поливу, обробку, а також посадку рослини. Не варто забувати і про умови утримання: температуру і освітлення. Регулярно підгодовувати коріння квітів, пересаджувати по мірі їх росту.
Інструкція
1
Рослини потрібно пересаджувати в певний час, наприклад, троянду, пересаджують в період «спокою», тобто коли вона відцвіте, в цей же час потрібно обрізати її нижні пелюстки. У гиппеаструма - відрізають стрілку на відстані 5 см від цибулини. Кактусам ж потрібно ще й дотримання температурного режиму і певний полив.
2
Також слід ретельно вибирати грунт для посадки певного виду рослини. Приміром, троянда добре цвіте в воздухопроницаемой, легкої, родючої грунті. Кактус ж вимагає грубозернисту грунт, що не містить будь-яких добрив. Гиппеаструм невередливий. Цвіте в будь-якому грунті.
3
Якщо ви хочете добитися цвітіння до певного часу, тоді слід обірвати всі наявні на рослині квітконоси, навіть найдрібніші.
4
Щоб домогтися цвітіння садових рослин, слід раніше висадити їх, якщо температура на вулиці не дозволяє це зробити, посадіть їх в горщик або в піддон. А коли на вулиці з'явиться сонечко і будуть теплі деньки - можна висадити рослини в грунт.
5
Дотримання температурного режиму та поливу грають не малу роль в зростанні рослини і впливають на цвітіння. Розе потрібно досить багато води, але не допускайте застою в горщику - це призведе до гниття коренів і погубить рослину. Також слід щодня обприскувати рослина. Кактуси рясно поливають в період вегетації, взимку ж їх потрібно поливати раз на тиждень. Гиппеаструм під час цвітіння поливають посилено, грунт завжди повинна бути вологою, але уникайте попадання води на луковіцу.Чрезмерное освітлення троянди може спалити рослина, а от кактус дуже світлолюбний.
6
В підгодівлі потребує практично кожна рослина. Для троянди дуже важливим фактором для цвітіння є правильне харчування, вона вимагає різноманітні поживні речовини в грунті: азот, фосфор, калій, кальцій. Кактус же може зацвісти без будь-яких добрив. Гиппеаструм потребує підгодівлі в момент появи бутонів.
7
Кожному рослині потрібно свої методи для цвітіння , головне - це дотримання умов вирощування. І не забувайте підгодовувати, в добривах потребують всі представники флори.
Зверніть увагу
Підгодовувати рослини можна сульфатом калію, а також спеціальними добривами для кожного сімейства рослин.
Корисна порада
Перш ніж купувати рослина, дізнайтеся про методи вирощування, так як кожна рослина вимагає певного догляду.
У багатьох будинках тримають кактуси, проте домашні рослини чомусь цвітуть вкрай неохоче. Причина цього явища криється в неправильному догляді і недостатньо підходящих умовах.
Вам знадобиться
  • - Кактус;
  • - Фосфорнокислий калій;
  • - Свіжа земля.
Інструкція
1
Знаходження рослини в стані зростання - ось що потрібно для цвітіння кактуса. Проте в більшості випадків аматори-квітникарі тримають вдома кактуси виживають, а не зростаючі. Ніколи не використовуйте підпірки при вирощуванні кактуса. В цьому випадку у рослини істотно послаблюється коренева система, і на цвітіння у нього просто не вистачить сил.
2
Періодично пересаджуйте кактус в свіжу землю і не забувайте, що це рослина також вимагає поливу. Однак не слід використовувати для пересадки чорноземний або парниковий грунт, так як в цьому випадку кактус швидко «заледащіли». Великої шкоди рослині, котрий готується до цвітіння, завдає підгодівля органічними і мінеральними добривами. Не забувайте, що в природних умовах кактус росте в грунті, позбавленої перегною.
3
Рослина старше 3-х років досить пересаджувати раз на 3-4 роки. Поживних речовин, що знаходяться у свіжій грунті, йому цілком вистачить до наступної пересадки. Єдине, що можна використовувати, розчин фосфорнокислого калію, приготовлений з літра води і 1 грама добрива. Не перестарайтеся! Проводите підгодівлю добривом тільки ранньою весною протягом місяця з тижневими проміжками.
4
Неодмінною умовою, як змусити кактус цвісти, є правильна зимівля. Якщо рослина зможе перечекати зиму в прохолодних умовах, припинивши на час зростання, воно напевно розквітне. У зимові місяці дозріває річний приріст, а також з'являються бутони. Помітити їх можна за 30-50 днів до початку цвітіння. Поливайте кактус з листопада по березень не частіше одного разу на місяць.
5
Влітку намагайтеся тримати кактус на свіжому повітрі, а краще не заносите на ніч в задушливе приміщення. Кактуси вельми позитивно реагують на нічний перепад температури. Це загартовує рослина і запобігає зараженню червоним кліщем. Кількість сонячного світла, необхідне для цвітіння, залежить від виду кактуса. Ставте горщик з рослиною під прямі сонячні промені і завжди повертайте кактус до світла однієї і тієї ж стороною. Зміна освітлення перешкоджає росту бутонів.
Зверніть увагу
Цвітіння кактуса слід розглядати в поєднанні з іншими фазами його життя. Поширеною причиною, чому не цвіте кактус, є слабка коренева система, відсутність приросту на свіжому повітрі, недолік відпочинку.
Корисна порада
Взимку кактус обов'язково повинен «відпочивати». В іншому випадку виснажене рослина може загинути відразу після цвітіння.