Як порахувати масу тіла.

Маса тіла - це одна з його фізичних характеристик, яка має на увазі під собою ступінь впливу даного тіла на земну гравітацію. Поняття "маса" було введено ще в XVII столітті і мало на увазі під собою ні що інше, як кількість речовини в тілі. Щоб порахувати масу тіла , достатньо володіти знаннями про обсяг даного тіла і щільності речовини, з якої воно складається.
Інструкція
1
Розглядається тіло, у якого щільність речовини дорівнює p кг/м ?. Обсяг же займаного тілом простору дорівнює V м ?. Тоді, виходячи з вищевказаних даних, порахувати масу даного тіла можливо за допомогою такої формули: m = p * V.В системі СІ маса вимірюється в "кг." (Кілограм). В системі СГС вихідною одиницею вимірювання маси є "м" (Грам) .1 кг. = 1000
Зверніть увагу
Крім поняття "маса" існує й інше фізичне поняття, як "вага". Під вагою тіла подразумевают силу, з якою тіло впливає на опору. Тому вага вимірюють в "Н" (Ньютон, на честь відомого англійського фізика).
Корисна порада
Коли виникає потреба обчислити масу тіла на практиці, то вдаються до одного з найдавніших інструментів - весам.Самий перший тип вагою - ваги важелів. На одному кінці важеля - тіло, чию масу треба виміряти. На іншому - гирі з еталонним вагою. Як тільки маса гирі/гир стане дорівнює масі даного тіла, то ваги візьмуть стан рівноваги (важіль застигне в горизонтальному положенні). Для точніших розрахунків на сьогоднішній день застосовують електронні ваги, що підраховують вагу до десятих, сотих і навіть тисячних часток кілограма й грама.