Як визначити середу.

Показник кислотності середовища - водневий показник Ph служить кількісною характеристикою кислотності розчинів. Він показує міру активності іонів водню і обчислюється як негативний десятковий логарифм. Розчини з показником Ph менше 7-ми є кислими, з показником понад 7-ми - лужними. Якщо водневий показник дорівнює 7-ми, то середовище є нейтральною.
Вам знадобиться
  • Для визначення кислотності середовища скористаємося кислотно-лужними індикаторами. Найбільш просто у використанні і найчастіше застосовні лакмус, фенолфталеїн і метилоранж. Кислотності середовища визначається візуально, в залежності від кольору індикатора в досліджуваному розчині.
Інструкція
1
Додамо кілька крапель фенолфталеїну в розчин. Якщо рідина залишилася прозорою, значить, середа кисла. Змінила колір на фіолетовий - середа лужна.
2
Якщо при додаванні в розчин декількох крапель метилоранжа, досліджувана рідина стає червоною - середа кисла. При фарбуванні в жовтий колір, ми розуміємо, що середа лужна. Чим світліше рідина після фарбування, тим більше Ph-показник.
3
Візьміть лакмусовий папірець і змочіть її кінчик в досліджуваному розчині. Якщо папір почервоніла, то середу кисла. Стала фіолетовою - лужна.
Корисна порада
Як ми бачимо, визначити середу надзвичайно просто, а необхідне обладнання мається на будь хімічної лабораторії. Однак, якщо ж вам необхідно знати точний показник Ph, варто звернутися до сучасних технологій - Ph-метрам з цифровою індикацією.