Як зробити з цегли мангал самому. Найпростіший мангал з цегли.

Ось і настає довгоочікуване літо - час шанувальників шашликів. Якщо ви не маєте стаціонарного мангала , тоді за допомогою цегли можете зробити його самі. Задоволення від процесу приготування смачного м'яса на жаровні, зручною для вас, буде забезпечено. В даний час існує багато різних видів мангалів - від найпримітивніших до складних конструкцій. Розглянемо найбільш простий варіант мангала з цегли, який неважко зробити кожному. Отже:
Інструкція
1
Для початку визначте розміри майбутнього мангала . Для цього стоячи зігніть руки в ліктях, як ніби ви тримаєте в руках шампури з шашликом, і запам'ятайте висоту розташування ваших кистей. Так ви отримаєте оптимальну висоту мангала . Ширину розрахуйте виходячи з того, що шашлик в кількості 6-8 шматків або 20-2 5см. найбільш оптимальний. Ширину приймайте в межах 30-35 см. Довжини мангала в один метр достатньо, щоб розташувати десять шампурів. Глибину робіть в одну цеглину - 12см.
2
Виберіть місце, де буде знаходитися ваш мангал і викопайте яму розмірами 160х80см і глибиною 60см.Засипьте в яму пісок шаром приблизно десять сантиметрів, зробіть опалубку з фанери.
3
Проведіть армування фундаменту двома шарами сітки з осередками 15х15см. Залийте бетоном опалубку, дочекайтеся висихання розчину. Проведіть гідроізоляцію фундаменту, уклавши шість шарів поліетиленової плівки товщиною 200мкм.
4
Підготуйте цеглу для кладки, застосовуйте спеціальні вогнетривкі. Коли фундамент висохне, викладайте цеглини. Форму мангала визначте самі, тут підключіть свою фантазію і створюйте будь-яке творіння на ваш смак. Цеглини укладайте на цемент, змішаний з глиною.
5
Коли мангал буде практично викладений, в завершальних рядах залиште місце, куди буде необхідно встановити решітку з нержавіючої сталі. Для підступу повітря також залиште зазори.
6
Кирпичи прошліфуйте, покрийте водостійким акриловим лаком, на горизонтальну поверхню при бажанні укладіть плітку.Не забудьте захистити своє творіння від вітру і дощу спеціальним навісом. Щоб сажа не утворювалася, та мангал не димів, передбачте зону димосборніка. Ваш мангал готовий. Кличте друзів і пригощайте їх смачним поджарістим шашликом.
Приготування шашликів і барбекю є усталеною традицією практично будь-якого виїзду на природу. Тому хороший гостинний господар, як правило, намагається обзавестися мангалом на своєму заміському ділянці. Скласти цегельний мангал своїми руками - завдання досить складна. Але якщо ви маєте деяке уявлення про цегляній кладці, можна спробувати зробити мангал самостійно.
Вам знадобиться
 • - червоний пічної цегла;
 • - решітка з металевого дроту;
 • - плита з пісковику;
 • - розчин для кладки;
 • - ящик для вугілля;
 • - дриль зі свердлами по бетону;
 • - шпатель;
 • - сталеві прути квадратного перетину;
 • - молоток;
 • - розчин для ущільнення;
 • - будівельний рівень;
 • - ємність для розчину;
 • - засіб для змивання цементних патьоків
Інструкція
1
Розробіть і накресліть проект. Виберіть місце для мангала. Підготуйте фундаментну плиту і нанесіть на неї обриси мангала. Викладіть цеглини, без нанесення розчину. Ретельно виверьте і відзначте прямі кути.
2
Викладіть перший шар кладки на розчин таким чином, щоб між цеглинами залишалися рівні проміжки. Перевірте кладку за допомогою будівельного рівня.
3
Покладіть сталеві прути між першим і другим шарами цеглин. Завдяки цим лозинам ви отримаєте акуратні однакові шви. Викладіть другий шар цегляної кладки. Приберіть прути і перенесіть їх вище.
4
Викладіть стіни мангала за аналогією з першими рядами цеглин. Слід врахувати, що кожен шар цегляної кладки необхідно ретельно вивіряти за допомогою будівельного рівня. При виявленні нерівностей - вирівняйте кладку за допомогою спеціального молотка.
5
Дочекайтеся повного висихання розчину. Приступати до наступного етапу робіт рекомендується не раніше, ніж через три дні.
6
Очистіть стіни мангала від пилу. Видаліть надлишки розчину за допомогою спеціального засобу. Ретельно перевірте всі шви цегляної кладки на наявність пустот.
7
Просвердлите в стінках мангала отвори під кріпильні болти, на яких будуть фіксуватися ящик для вугілля і решітка для гриля. Закріпіть опорні болти таким чином, щоб вони виступали зі стін мангала на 3 см.
8
Встановіть ящик для вугілля і решітку таким чином, щоб вони спиралися на болти.
9
Нанесіть розчин поверх цегляної кладки, по всьому периметру стін мангала. Розчин слід наносити точково.
10
Покладіть плиту з піщанику на розчин. Дайте розчину просохнуть.Ваш мангал готовий.