Як підібрати гірськолижні черевики.

Черевики - чи не найважливіша частина гірськолижного спорядження. Ви можете надіти для катання звичайні спортивні штани і куртку, помилитися на кілька сантиметрів з вибором довжини лиж, але якщо неправильно підібрані черевики, то задоволення від катання вже не буде. Як правило, перші свої лижі і спорядження ви візьмете в прокаті, де досвідчені консультанти допоможуть вам підібрати гірськолижні черевики, відповідні вашому статусу. Але, якщо ви вирішили придбати власну екіпіровку, слід врахувати деякі нюанси.
Інструкція
1
Катаючись зі спорядженням, узятим в прокаті, ви вже можете приблизно визначитися зі своїми уподобаннями та вибрати фірму-виробника. Крім цього ви вже будете знати розмір, який вам необхідний. Вооружась цими первинними знаннями, вирушайте в найближчий спортивний магазин.
2
У гірськолижних черевиків від різних фірм-виробників буде різний індекс жорсткості, форма колодки, матеріал клипс і функціональні особливості: наявність регулювання жорсткості і термоформовки. Висока ціна зовсім не означає, що такі черевики підійдуть всім. Вони розраховані на професіоналів і мають занадто високу жорсткість, розраховану на екстремальні спуски, тому при звичайному катанні ноги в них швидко втомлюються. Для спортсмена з середньою вагою 80 кг слід вибрати черевики жорсткістю 70. Для тих, чия вага перевищує 100 кг - жорсткість черевик повинна бути не менше 60.
3
Кліпси на черевиках бувають пластмасові та металеві, останні більш практичні і не зламаються при можливому падінні.
4
Поміряйте черевик і виберіть зручну для ноги колодку. Врахуйте, що внутрішній матеріал з часом трохи примнеться, тому черевик повинен сидіти на нозі щільно обхоплюючи і стопу, і голеностоп. Застебніть послідовно всі кліпси знизу вгору, нахиліть гомілку вперед, імітуючи присідання, при цьому п'ята зрушиться назад і в шкарпетці звільниться місце для пальців. Якщо так і сталося, то черевик вам точно не малий.
5
Але ж він може виявитися завеликий. Щоб перевірити і це, спробуйте прямо в черевику підвестися на пальцях. П'ятка при цьому не повинна відірватися від підошви черевика більш ніж на півсантиметра.
6
Трохи пройдіться в черевиках, посидьте в них. Якщо дискомфорту ніякого не відчувається, то ви вибрали правильно, в іншому випадку відразу попросіть поміняти вам на черевики з іншого колодкою.
7
Переконайтеся в правильності вибору ще й вдома. Деякий час, годину-дві, вам необхідно посидіти, походити, не знімаючи черевик. Виконайте це, і, якщо черевики і раніше ніде не тиснуть і не натирають, значить, ви вгадали з розміром і вибрали відповідну і зручну колодку.