Як бути лідером в колективі.

Людина соціальний за своєю природою і тому природною формою його існування є колектив. Але всі ми знаємо, що навіть в тих колективах, які обьединяют людей на рівноправній основі (спільноти), завжди через якийсь час з'являється лідер, а то й не один. Багатьом це місце здається почесним і передбачає особливі пільги, але не у кожного бажаючого зайняти його, це може вийти. Бути лідером в колективі, це не тільки почесно, але й важко.
Інструкція
1
Перш за все, така людина повинна мати сукупністю лідерських якостей, окремо вони можуть бути притаманні багатьом членам колективу, але їх комплекс буде тільки у лідера. Звичайно, сюди можна віднести цілеспрямованість, справедливість, волю до перемоги, вміння довести свою правоту і повести за собою. Ще одним, чи не головною якістю лідера є вміння приймати на себе відповідальність. Якщо ви володієте всіма цими якостями, тоді починайте діяти.
2
Якщо ви потрапили в новий для вас, але вже давно сформований колектив, то не поспішайте. Вивчіть і дотримуйтеся правил, що діють в ньому, визначте ієрархічні відносини, придивіться до лідерів. Запитуйте ради у важких ситуаціях, пов'язаних з роботою, вислухуйте ті поради, які дають вам добровільно. Починайте знайомитися з іншими членами колективу, знаходячи підхід до кожного. Відповідайте на питання про себе, але без інтимних подробиць. Приймайте участь в житті колективу, в спільних заходах.
3
Не відмовляйте в допомозі, але ніколи не робіть цього всупереч власним інтересам. Не приховуйте тих знань і навичок, якими ви володієте, діліться ними, якщо вас про це попросять. Дотримуйтесь нейтралітет у всіх конфліктних ситуаціях доти, поки не будуть з'ясовані всі деталі того, що сталося. Дотримуйтесь корпоративну етику і ні з ким не обговорюйте, а, тим більше, не засуджуйте політику компанії і моральне обличчя начальства. Для цього є члени родини, які нікому про це не розкажуть.
4
Доведіть своє право на лідерство своїми знаннями і тією користю, яку ви принесете колективу. Ніколи не приписуйте собі досягнення, нехай навіть здебільшого в них - ваша заслуга. Будьте доброзичливі, ніколи не дозволяйте собі поблажливий або образливий тон по відношенню до колег.
5
Дотримуючись всіх цих правил, ви не витратите багато часу, щоб стати не просто рівноправним членом свого нового колективу, а й авторитетним і шановним неформальним лідером .