Як почистити духовку. Як очистити духовку пар сода оцет.

Якщо на кухні є духовка, то з більшою часткою ймовірності вона використовується, як мінімум, хоча б раз на тиждень. Готувати в духовці дуже зручно, але в результаті експлуатації з часом вона може так сильно забруднитися, що звичайним миттям привести її в первозданний стан стає неможливо.
Вам знадобиться
 • - вода
 • - спрей для чистки духовки
 • - харчова сода
 • - оцет
Інструкція
1
Бризки жиру, що розтікся сир, який розплавився цукор під впливом високих температур так міцно пригоряють до поверхні духовки, що їх не виходить отскоблить навіть ножем, не кажучи вже про більш м'яких засобах. Деякі сучасні духовки володіють вбудованою системою піролізу, їх внутрішні стіни здатні нагріватися так сильно, що бруд на них згорає і обсипається дрібної сажею. Але і в цих печах листи та решітки доводиться чистити вручну.
2
Якщо ви змогли знайти у продажу спеціальний очищувач для духовки, вам пощастило. Увімкніть духовку , щоб вона нагрілася до 50 ° C, не більше. Відкрийте дверцята, збовтайте флакон з очищує засобом, розпорошите піну по стінах духовки. Будьте обережні, якщо в духовку вбудований вентилятор, прикрийте його отвір пластиковим пакетом, щоб не намочити контакти.
3
Почекайте час, вказане на флаконі із засобом, змийте залишки піни і відстала від духовки бруд чистою водою з невеликим додаванням мила. Працюйте в рукавичках, не забудьте відкрити вікно для провітрювання приміщення.
4
Якщо ж ви категорично проти застосування на кухні агресивних хімічних речовин, спробуйте видалити бруд більш нешкідливим способом. Розведіть в чашці розчин оцтової кислоти у співвідношенні з водою 1: 1. Умочіть в розчин звичайну ганчірку, змочіть їм добре стіни духовки. Візьміть харчову соду, посипте нею забруднилися місця, залиште на короткий час для впливу.
5
Водень, що виділяється в результаті реакції оцту з содою абсолютно нешкідливий, але він допомагає видалити навіть саму в'їдливу бруд зі стін духовки. На завершення промийте духовку теплою мильною водою і вона знову засяє, як нова.
Зверніть увагу
Перш ніж чистити духовку, видаліть з кухні маленьких дітей і домашніх тварин.
Корисна порада
Якщо духовка дуже брудна, залиште засіб для впливу в ній на всю ніч.
В процесі приготування їжі стінки духовки покриваються жирними плямами, які починають з часом диміти. На жаль, роль жінки полягає не тільки в приготуванні їжі, але і в тому, щоб видалити утворилися згодом забруднення. Так як же почистити духову шафу і повернути йому колишню чистоту і блиск?
Вам знадобиться
 • - Оцет,
 • - губка і ганчірка,
 • - щітка,
 • - аміак,
 • - спирт,
 • - сода,
 • - гумові рукавички.
Інструкція
1
Оцет допоможе вам впоратися з забрудненнями в духовці, але перш ніж приступити до чищення, необхідно видалити всі сковороди, грати і деко. Змочіть губку водою і протріть всю поверхню духової шафи, видаліть сміття, і залишки пригоріла їжі. Нанесіть невелику кількість оцту на стінки духовки і розподіліть його вологою губкою по всьому простору. Залиште в такому стані на кілька годин. Якщо забруднення невеликі, то досить буде стерти оцет чистою, вологою ганчіркою. Якщо ж в духовій шафі маються складні плями - доведеться скористатися щіткою або грубої стороною губки.
2
Замість дорогого засобу для чищення для духовки можна сміливо скористатися розчином аміаку. По-перше, він коштує набагато дешевше і не менш ефективніше спеціальних миючих складів. Налийте розчин аміаку в ємність і змочіть у ньому ганчірку або губку. Протріть всі стінки і дно духовки, залиште на тридцять хвилин. Щоб уникнути подразнень на шкірі, рекомендується використовувати гумові рукавички (а також надіньте респіратор або маску). Видаліть забруднення змоченою у чистій, теплій воді ганчіркою. Протріть духову шафу кілька разів і переконайтеся у відсутності аміачного запаху, інакше він вбереться в їжу під час приготування.
3
Щоб очистити зовнішню частину духовки використовуйте звичайну бавовняну ганчірку і універсальні миючі засоби. Щоб не залишати розлучень на скляній поверхні духовки, приготуйте наступний розчин: змішайте одну частину спирту, одну частину оцту і дві частини чистої води. Обробіть даної сумішшю зовнішню поверхню плити.
4
З часом на внутрішній стороні віконця духової шафи з'являється коричневий наліт. Щоб його позбутися, посипте забруднене скло невеликою кількістю соди і змочіть її теплою водою. Залиште в такому стані на 30-40 хвилин, після чого вся грязь легко очиститься за допомогою вологої губки.