Як побудувати сходи другого поверху. Як є красиві сходи на 2етаж.

Якщо ви будуєте двоповерховий будинок, без сходів не обійтися. Вона повинна бути не тільки зручною, з'єднувати між собою поверхи, але й прикрашати, а не спотворювати приміщення. Від того, якою буде сходи, що з'єднує два поверху , залежить здоров'я, настрій всіх членів сім'ї.
Інструкція
1
Спочатку потрібно визначити місце установки сходи і її конструкцію. Бажано не економити на площі, яку займають сходи. Для цього вже на етапі будівництва будинку необхідно буде передбачити деякий коридор, де згодом буде змонтована лестніца.По конструкції вони розрізняються на прямі; віялові; гвинтові; мають поручневе огорожу з двох або з одного боку. Як матеріал для каркаса сходів можна використовувати металевий профіль (куточок, швелер) або дерево.
2
Гвинтові сходи виглядають цікавіше, ніж прямі, займають менше місця. Однак, з точки зору безпеки, пряма сходи надійніше і простіше при користуванні ними літніми членами сім'ї та маленькими детьмі.Прі виготовленні сходів з одностороннім перильним огорожею мається на увазі, що її змонтують уздовж стіни, яка бути надійною огорожею з іншого боку. Це важливо для її безпечної експлуатації. Найпростіший і відповідний варіант - це будівництво сходів з двома прямими маршами і сходовою площадкою між ними. Дана конструкція дозволить вам зменшити крутизну сходи, тобто зробить її більш зручною.
3
Почніть з монтажу сходового майданчика. Каркас зберіть з дерев'яного бруса 100х100мм і закріпіть його до стін, уздовж яких ляжуть марші сходів і до стіни, розташованої між німі.По кутах майданчика встановіть зроблені з бруса 100х100мм стійки. Їх обіпріть на каркас, закріплений до підлоги під майданчиком, зроблений за точно таким же розмірами з бруса 100х100мм. Додатково поставте дві стійки по центру каркаса в місцях обпирання на нього дощок тятиви (косоура) сходи. Готовий майданчик зашийте зверху дошкою 50х150мм, заготовленої заздалегідь.
4
Попередньо розраховану по довжині тятиву упріть одним кінцем на площадку, другим на підлогу і закріпіть до стіни. Іншу тятиву також упріть на площадку над стійкою і на підлогу, зміцните на ширину сходового марша.На закріпленої до стіни тятиві зробіть розмітку місць розташування ступенів. При розрахунку потрібно врахувати, що висота сходинки повинна бути не більше 20см, а ширина не менше 30см. Перенесіть цю розмітку на протилежну тетіву.Под лініями розмітки закріпіть бруски 50х50мм - місця обпирання ступенів сходів. Зверху на них укладете дошки і прибийте їх цвяхами. Потім, в такій же послідовності зробіть монтаж другого сходового марша.Пространство між ступенями по вертикалі закрийте дошкою. До елементів тятиви, розташованої навпроти стіни, прикріпіть анкерами стійки перил, а на них - самі перила.
5
Підшийте до другого прольоту і сходовому майданчику знизу листи ДВП або фанери. Зовнішню сторону першого сходового прольоту обшийте вагонкою. Потім зробіть в ній невелику двері - вийде маленький чуланчик.
Корисна порада
Як матеріал для каркаса сходів використовуйте деревину хвойних порід. Для ступенів, поручнів, статевого покриття майданчика можна використовувати будь-який інший облицювальний матеріал.