Як ловити мережами. плавні мережі Як рибалити.

Ловити рибу мережами людина почала мало ще не раніше, ніж вудкою. Навіть в старих казках фігурує невід, який закидає невдачливий старий. Ловлять мережею і сьогодні, адже це один з найлегших і продуктивних способів видобутку риби.
Вам знадобиться
  • - рибальська мережа
  • - дозвіл на лов риби мережею
Інструкція
1
В старовину рідко хто міг дозволити собі просиджувати днями і ночами на березі, очікуючи, поки риба клюне на гачок. Лов риби на вудку вважався марною тратою часу і долею підростаючої дітвори. Для серйозного лову використовувалися мережі, в які риба йшла сама. Час при цьому йшло тільки на установку мережі і на її згортання, а результат лову обчислювався відрами і навіть мішками.
2
Перш ніж ловити рибу мережею сьогодні, роздобудьте собі спочатку дозвіл на це, інакше ви легко зможете потрапити під визначення браконьєра і понести заслужене покарання. Приватним особам рідко вдається отримати такий дозвіл, воно видається в основному тільки промисловим компаніям, але в деяких регіонах, дуже багатих водоймами і рибою, в певну пору року такий дозвіл може отримати і окремо взята людина.
3
Дозвіл на ловлю риби мережами безперешкодно видається ветеранам Великої Вітчизняної війни, інвалідам та активістам місцевого рибоохоронного суспільства.
4
Якщо ви просунулися в цьому питанні настільки далеко, що змогли отримати дозвіл, значить, і мережа у вас напевно вже є. Спосіб закидання буде залежати від її різновиду. Невід закидають з човна, оточуючи певну область і виволаківая вміст мережі на берег. Брудні тягнуть вручну, йдучи по дну. Плавні мережі пускають по поверхні води, ставні сітки розташовують у дна, на певній відстані від нього.
5
Не залишайте мережі в воді занадто довго. Риба заплутується в них. Намагаючись вибратися, заплутується ще більше, при цьому ранится, втрачає свій товарний вигляд. До того ж ви завжди повинні розраховувати час знаходження мережі в воді так, щоб впіймати не більше риби, ніж це зазначено в дозволі, і чим вам необхідно.
6
Потихеньку тягніть мережу в напрямку берега, одразу ж вивільняючи ліпшу рибу і складаючи мережу так, щоб уникнути її сплутування. Повернувшись додому, не забудьте вивісити мережу для просушки щоб уникнути її загнивання.
Корисна порада
Селяни воліли ловити рибу мережами-пастками у вигляді корзини з лійкою глиб. Риба запливала в мережу, а зворотної дороги знайти вже не могла.