Як полагодити блискавку. Як полагодити замок сумки.

Замок-блискавка на сьогоднішній день є одним з найбільш універсальних і часто використовуваних видів застібок. Одяг, сумки, різні чохли, взуття і навіть намети - на всіх цих предметах можна побачити застібку такого типу. На жаль, навіть самі надійні та зручні застібки рано чи пізно можуть вийти з ладу - наприклад, в результаті необережного поводження з ними. Часом зламана застібка-блискавка практично не підлягає ремонту, але іноді ситуація виявляється не настільки плачевною, як могло б здатися на перший погляд, і починають блискавку вдається своїми руками.
  1. Зазвичай більш-менш піддаються ремонту тільки металеві блискавки - на жаль, зламану пластмасову застібку такого типу відновити практично неможливо. Тому у випадку навіть незначної поломки застібки-блискавки з пластику підлягають заміні.
  2. Якщо мова йде про металевої блискавки, слід виділити два типи поломок - поломка самого замку і поломка одного з металевих зубців застібки. Якщо зубці металевої блискавки трохи зносилися і з цієї причини перестали щільно утримувати замок, їх необхідно прокувати легкими ударами невеликого металевого молотка. В результаті зубці трохи розплющаться, і зчеплення з замком знову буде міцним. Зрозуміло, такий ремонт не відновить стару блискавку до стану нової застібки, але до кінця сезону одяг або взуття можна буде доносити без заміни застібки.
  3. Якщо розхитався замок в застібці (при цьому самі зубці не виглядають зношеними), необхідно за допомогою все того ж невеликого молотка прокувати його зверху. Навіть зношений замок після такої проковки буде краще стискати зубці застібки.
  4. Після того, як ви підправили зубці застібки або її замок, в будь-якому разі не поміщає натерти застібку по всій довжині воском чи парафіном (для цієї мети підійде звичайнісінька свічка) . Така мастило змусить застібку функціонувати більш стабільно - замок буде легше ковзати по зубцях, і застібка-блискавка не буде заїдати або розходитися.
  5. Якщо ви вирішили полагодити блискавку власноруч, пам'ятайте, що проковку і замка, і зубців необхідно виконувати з граничною обережністю - якщо ви переусердствуете, застібка може повністю вийти з ладу, і її доведеться міняти.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=10LqwWcVlsY