Як висловлювати подяку.

Почуття подяки виникає у однієї людини до іншої за послугу, яка була надана. Причому, передбачається, що останній зовсім не розраховував на якесь матеріальне заохочення або винагороду за свій вчинок. В тому випадку, коли спонукальним мотивом для альтруїзму послужило вміння співпереживати іншим або бажання зробити людині приємне, подяку буде щирою. Висловлювати подяку треба обов'язково, і потрібно це навіть не тому, хто вам допоміг, а перш за все вам.
Інструкція
1
Не соромтеся своїх почуттів і вмійте дякувати людей. Слово «Спасибі» несе в собі глибокий таємний зміст, воно утворене з двох слів «Спаси, бог» і висловлює побажання благополуччя тому, до кого воно відноситься. Говоріть його якомога частіше: тому, хто притримав перед вами двері, щоб вона не вдарила вас; тому, хто подав руку при виході з автобуса або поступився місцем; тому, хто підняв і подав вам загублену річ.
2
Звичайно, ступінь вираження подяки може бути різною, залежно від того, наскільки дорого допомогу обійшлася благодійнику. Але, оскільки, як ми вже сказали, він на подяку не розраховує, то віддячите його, наскільки ви можете собі дозволити в даній ситуації. Іноді у вас знайдуться тільки слова, іноді віддячити можна, надавши послугу і виручивши цієї людини в свою чергу.
3
Слова подяки - це не дрібниця. Якщо вам з друзями і близькими все більш-менш ясно, і ви знаєте, що тут досить просто поцілунку і слів подяки, то повірте, що їх буде цілком достатньо і в інших випадках. Єдиною умовою буде їх своєчасність. Говоріть їх відразу, не відкладаючи на потім.
4
Це правило поширюється і на той випадок, коли ви хочете подякувати за допомогу або поздоровлення своїх товаришів по службі або хлібосольних господарів, які влаштували вам веселе свято. Недавно американські психологи провели цікаві дослідження, в результаті яких було з'ясовано, що подяку , висловлена в словесній формі, викликає почуття задоволення в обох партнерів і зміцнює довірчі відносини між ними.
Листи подяки пишуть для вираження вдячності за ефективну і взаємовигідну співпрацю, за виконання якої-небудь прохання і за проведення заходу. В кожному випадку використовуються певні мовні звороти, в залежності від ситуації дозволітелен відхід від офіційного тону.
Інструкція
1
Лист подяки друкується на офіційному бланку організації, і завжди складається з таких частин. По-перше, кожне такий лист містить інформацію про особу чи компанії, якому висловлюється вдячність. Після звернення в листі описується, за що саме виноситься подяка. Текст може займати від декількох слів до сторінки машинописного тексту. Наприкінці листа в обов'язковому порядку ставиться підпис вдячності і печатка організації.
2
В подячному листі за співпрацю використовуєте такі обороти як «Ми високо цінуємо спільну роботу з Вашою компанією», «Від імені нашої компанії дякую колективу організації« Назва »за взаємовигідне співробітництво та партнерські відносини», «Ми дякуємо за компетентність і професіоналізм Ваших співробітників ». Можна виділити особливі заслуги перед Вашою компанією конкретних працівників організації-партнера. Відзначте в листі, що послуги, надавані цією фірмою завжди вищої якості, своєчасні, а персонал уважний і попереджувальний.
3
Лист подяки співробітнику пишеться в більш вільній формі від імені керівника компанії або начальника відділу кадрів. У такому листі використовуйте фрази «Я дійсно радий, що найняв Вас», «Я хотів подякувати за відмінно виконану роботу», «Я дуже радий бачити Вас частиною нашої команди». Відзначте в листі професійні якості співробітника, його вміння приймати складні рішення і якісно виконувати покладені на нього обов'язки.
4
Вчителям і викладачам також пишуть листи подяки. В них від імені компанії або ВНЗ виражається вдячність за підготовку молодих фахівців, організацію практики студентів інституту або за допомогу в проведенні олімпіади або наукової конференції. Відзначте, що завдяки цьому викладачеві, студенти та учні демонструють високий рівень знань, беруть участь у багатьох важливих проектах.
5
В цілях висловити вдячність за проведення виставки, концерту, поїздки та інших подібних заходів також пишуться листи подяки. В них відбивається наскільки важливою і своєчасною була організація. Відзначте, що підготовлено все було бездоганно, і справило на учасників незабутнє враження.