Як роблять папір.

Секретом виготовлення паперу людство володіє вже не одну сотню років. На сьогоднішній день найпоширенішим матеріалом, використовуваним для виробництва паперу в промислових масштабах, є деревина. На більшості сучасних паперових фабрик виробляють папір з деревної целюлози. Отримати сировину для виготовлення паперу можна з різних порід дерева - хвойних (сосни, ялини, модрини) або листяних (тополі, каштана, берези).

Виробничий процес складається з декількох послідовних етапів. Як же на фабриках роблять папір?

  1. Для початку слід отримати деревну целюлозу з вихідної сировини. Існує два способи її отримання: механічний і хімічний. Механічний спосіб вважається більш економним і полягає в подрібненні і змішуванні з водою заготовок з дерева. Але з такої целюлози виготовляють папір не найвищої якості - вона не відрізняється міцністю, і тому в основному застосовується для друку періодичних видань (газет).
  2. З целюлози, повчань хімічним способом, роблять папір високої якості - вона використовується для друку книг , глянцевих журналів, брошур. Для отримання целюлози хімічним способом дерев'яні заготовки розрізають на тонкі тріски, занурюють в спеціальний розчин і нагрівають під високим тиском.
  3. Отриману целюлозу промивають, фільтрують, видаляють всі домішки, а також додатково вибілюють. Після вибілення і просушування листи целюлози за допомогою спеціальних пристосувань розпорюють і змішуються з водою. Отриману сировину переробляють і проклеюють. Проклейка аркушів майбутньої паперу здійснюється за допомогою смол.
  4. Залежно від призначення того чи іншого виду паперу її піддають різним додатковим процедурам - наприклад, фарбують або покривають спеціальним матирующим складом.
  5. Щоб отримати тонкі аркуші паперу, паперову масу подають на конвеєр, на якому вона перетворюється в тонку стрічку, згорнуту в рулон. Вся вода з паперу в процесі обробки на конвеєрі видаляється, а волокна в паперовому аркуші щільному спресовуються - в результаті папір стає міцною і щільною. Готова папір згодом розрізається на окремі аркуші заданого заздалегідь формату.