Як займатися йогою на дому. Assani dlja vechera.

Заняття йогою допомагають гармонізувати душевної настрій, зняти напругу, скорегувати фізичні недоліки. Йога допомагає краще управляти своїм тілом і своїми думками, розкриває життєву енергію. Займатися йогою можна і вдома, дотримуючись всі основні принципи цих вправ.
Інструкція
1
Кращий час для заняття йогою це ранній ранок або вечір з 19 до 21 години. Ранкові заняття допоможуть вам набратися бадьорості та сил, розбудять сплячу енергію. Увечері ви зможете зняти напругу робочого дня, налагодити свої думки на спокійний тон і підготуватися до сну.
2
Вправи для ранку і для вечора розрізняються. Вранці необхідно робити "вітання сонцю", увечері - "вітання місяці". Вранці можна робити складні асани, ввечері потрібно обмежити виконання асан, що вимагають серйозних фізичних навантажень. Краще зайнятися медитацією, полежати в шав-асане.
3
На перших порах не беріться за виконання складних асан. У йозі все будується від простого до складного. Почніть з розтяжок, асан на зміцнення суглобів, скручування. Перевернуті асани робіть тільки під керівництвом досвідченого педагога. Наприклад, стійку на голові потрібно робити тільки з підстраховкою. Незважаючи на всю плавність рухів в йозі, неправильно побудована асана може бути причиною травми. Та й користі від таких вправ не буде. Весь терапевтичний ефект від занять йогою досягається тільки при абсолютно правильному виконанні асан.
4
Займатися йогою самостійно краще по відеокурсу. Так вам буде більш зрозумілі всі нюанси асан. Краще, якщо поруч буде дзеркало, в яке завжди добре видно помилки. У йозі майже всі вправи робляться з прямою спиною. Контролювати спину краще по дзеркалу. Для релаксації можна включити негучну музику природи.
5
У йозі існує кілька шкіл, у кожній з яких свій принцип викладання та рівень складності. При покупці відеокурсу зверніть увагу, яку саме йогу викладатимуть. Почати краще з нижчого рівня складності - йоги по системі Айенгара.
Зверніть увагу
Для занять йогою є протипоказання: захворювання або травми спини, злоякісна пухлина, струс мозку.
Йога вже давно перестала бути для жителів мегаполісу чимось загадковим і незрозумілим. Сьогодні з комплексом асан і постановки дихання з йоги знайомий практично кожен. Якщо ви любите своє тіло і щиро хочете займатися його вдосконаленням, але часу на походи у фітнес-центр у вас не вистачає, турбуватися не потрібно. Адже йогою цілком можна займатися вдома самостійно.
Інструкція
1
Продумайте комплекс асан і послідовність їх виполненіяЕслі ви вже знайомі з йогою і регулярно ходили на колективні або індивідуальні заняття, нічого складного для вас не буде. Просто відновіть по пам'яті послідовність виконання тих чи інших вправ і займайтеся в своєму ритмі. Якщо ж ви збираєтеся лише почати заняття і не знаєте точно, що і як потрібно робити, придбайте докладний відеокурс із записом вправ. Не забувайте про те, що в йозі, як і в будь-якому вигляді фізичного навантаження, вкрай важливо дотримуватися певної послідовності і давати рівномірну продуману навантаження на всі частини тіла і м'язи.
2
Подбайте про те, щоб нічого вас не отвлекалоКажется, що заняття вдома - одне задоволення, але іноді за уявною простотою ховається багато перешкод. Адже якщо ви вдома, будь-яка дрібниця легко може відвернути вас, закликаючи негайно зайнятися чим завгодно, тільки не йогою. Будьте сильней цього. Виділіть собі певний час для регулярних тренувань і привчіть себе і близьких до того, що поки ви займаєтеся, турбувати вас не можна. З часом такий режим стане для вас звичним, і ви не будете відволікатися від занять через дрібниці.
3
розподіляє навантаження рівномірно і не перенапрягайтесьВ залі на групових заняттях можна не розрахувати свої сили і робити вправу нарівні з професіоналами незважаючи на біль і втому. Будинки від вас цього не потрібно, адже тільки ви вирішуєте, коли потрібно зупинитися, а коли можна продовжувати. Не варто чекати від себе фізкультурних подвигів або мучити тіло неприємними відчуттями, у що б то не стало намагаючись виконати вправу. З часом у вас все стане виходити набагато краще, але зараз ви маєте можливість розподіляти навантаження самостійно і регулювати інтенсивність своїх тренувань.
Зверніть увагу
Якщо ви відчуваєте біль при виконанні якої-небудь асани, не варто наполягати на її виконанні. На перших етапах досить робити вправи на власному рівні, не травмуючи м'язи виснажливої навантаженням.
Корисна порада
Займатися йогою будинку найкраще босяком. Навіть якщо спочатку вам холодно, вже через кілька хвилин тіло розігріється і в носках не буде ніякої необхідності.