Як поміняти професію. Як поміняти професію в рік.

Ви вирішили поміняти професію . Причин може бути дуже багато. Це і незадоволеність наявною роботою, зміна місця проживання (а за місцем нового проживання фахівці вашого профілю не потрібні), скорочення штату в тій компанії, де ви зараз працюєте, і пр. Як це можна зробити без великих збитків для вашого бюджету і без психологічної травми ?
Інструкція
1
Розглянемо ситуацію, в якій ваша посада підлягає скороченню в зв'язку з проведенням заходів з оптимізації чисельності компанії. Ви пропрацювали в ній більше 5 років, все вас влаштовує (матеріальне утримання, ставлення з колегами, керівництво) і покидати компанію вам дуже не хочеться. Керівництво, попереджаючи вас про майбутнє звільнення у зв'язку з скороченням чисельності, пропонує іншу роботу. Однак виконання обов'язків по ній зажадає від вас додаткових знань і навиков.Здраво оціните стан справ. Якщо пропозиція керівництва вас зацікавило, а нова посада викликає інтерес, давайте свою згоду. Адже в цьому випадку всі витрати на вашу навчання та стажування візьме на себе компанія, в якій ви працюєте. А ви, в результаті, залишитеся в тому ж колективі і додатково отримаєте другу професію .
2
Набагато складніше йде справа, коли ви просто не в силах займатися тим, чому були навчені, отримуючи освіту. Відразу після школи складно віддати перевагу саме ту професію, з якою вам би не захотілося розлучитися протягом жізні.Еслі щоденна робота перетворилася для вас у муку, серйозне випробування для психіки, вихід один - терміново міняти професію .В зв'язку з тим, що дане рішення зажадає від вас не тільки особистої мужності, а й серйозних матеріальних затрат, не поспішайте одразу залишати «насиджене місце» .Первое, що потрібно зробити - точно зрозуміти, чим же ви хочете зайнятися. Одна справа - улюблене заняття (хобі), а інша - робити це з дня на день мінімум по 8 годин підряд. А для того щоб зрозуміти, чи то це справа, постарайтеся знайти місце, де ви зможете спробувати свої сили. Напроситеся до потенційного роботодавця попрацювати (можна навіть без оплати) на період вашої відпустки.
3
Якщо ваше рішення залишилося непохитним, вирішуйте, де саме будете отримувати відсутні знання та сертифікати. Не варто відразу ж подавати документи до ВНЗ для здобуття другої (третьої) вищої освіти. Базові знання ви вже отримали, а тепер, можливо, буде достатньо занять на короткострокових курсах плюс стажування у досвідченого професіонала. Крім того все більшої популярності набуває така форма навчання, як дистанційна.
4
Отже, навчання закінчено, стажування пройдена, пора розлучатися зі старим колективом. Написавши заяву на звільнення, не кидайте за собою мости. Постарайтеся розлучитися мирно і навіть дружньо. Ніхто не застрахований від невдач - а раптом доведеться повернутися. Та й колишні зв'язки, знання напевно стануть в нагоді вам у вашій новій професії.
Зверніть увагу
При цьому фахівці з високим доходом висловлюють готовність змінити професію помітно рідше, ніж росіяни з невисоким і середнім рівнем доходу. Однак фінансові труднощі - не єдина причина круто поміняти своє життя: згідно з дослідженням, нерідко росіяни хочуть отримати нові знання, розширити кругозір, придбати нових друзів і зробити своє життя менше монотонною.
Корисна порада
А якщо поки працюєш, у тебе в запасі буде достатньо часу, щоб підготувати грунт для нового старту. Топ-6 найбільш частих помилок. Змінювати професію, якщо тобі набридла робота. Ти впевнена, що зміна сфери діяльності дійсно зробить тебе щасливішим? Насамперед постарайся зрозуміти, чому ти хочеш поміняти професію. Можливо, вирішувати потрібно зовсім іншу проблему.