Як поставити лінукс.

Установкою на одному комп'ютері різних операційних систем нікого не здивуєш. Як правило, в більшості випадків це були різні версії від компанії Microsoft. Сьогодні все більш затребуваним стає одночасно встановлені операційні системи Windows і Linux.
Вам знадобиться
  • Диск з дистрибутивом Linux.
Інструкція
1
Розміщуємо диск з дистрибутивом Linux в привід DVD-ROM і включаємо комп'ютер. Завантажуємося в меню BIOS, переходимо на вкладку boot, і вибираємо функцію «device priority», в якій вибираємо першим для завантаження CD \ DVD.
2
Завантажуємося з диска. У меню, вибору дій помічаємо «Запустити Runtu Gnome без установки на комп'ютер» і натискаємо Enter. Система зробить завантаження файлів і на екрані з'явиться робочий стіл з кількома значками. Після завантаження системи з диска бачимо наступну картину:
3
Вибираємо і активуємо на робочому столі значок «Установка». У першому діалоговому вікні з'явиться вікно вибору мови. Вибираємо «Русский» і натискаємо кнопку «Далі». В наступному вікні за допомогою інтерактивної карти вибираємо своє місце розташування і вказуємо поточний час. Система сама присвоїть нам часовий пояс.
4
Вибираємо розкладку клавіатури. У списку виділяємо «Russia-Winkeys» і натискаємо кнопку «Далі».
5
Вибираємо місце для установки ОС. Програма установки просканує наявні диски і видасть список для вибору системи. Помічаємо створений розділ і тиснемо "Далі".
6
Створюємо новий обліковий запис. Важливо використовувати короткі імена. Набираємо їх латинськими літерами.
7
Вибираємо папки на жорстких дисках для імпортування в ОС Linux. Якщо такої потреби немає - пропускаємо цей розділ і тиснемо «Далі».
8
Перевіряємо в діалоговому вікні всі введені дані і натискаємо кнопку «Установка». Протягом 15 - 20 хвилин система справить повну установку Linux. Перед перезавантаженням комп'ютера витягаємо диск з дисковода і перезавантажуємося. За допомогою стрілок вибираємо потрібну ОС для завантаження - Linux або Windows.
Зверніть увагу
Сам по собі Linux дуже критичний до місця на жорсткому диску. Необхідно заздалегідь підготувати місце на вінчестері для його установки. Найкраще створити спеціальний розділ на диску.
Корисна порада
До вибору місця на диску слід підійти з усією відповідальністю. Спочатку створюйте новий диск для установки Linux шляхом розбиття наявного вінчестера.