Як роблять скло.

З таким матеріалом, як скло, ми стикаємося в повсякденному житті досить часто. Склом називають крихкий і прозорий матеріал, що виготовляється з рідких розплавів різних мінеральних речовин. На сьогоднішній день на багатьох фабриках і заводах виробляють скло, яке застосовується в будівництві, при виготовленні посуду, декоративних виробів, для виготовлення ліхтарів або перегородок.

Існує безліч різних видів скла - вони відрізняються один від одного цілим рядом показників: починаючи від вартості і закінчуючи зовнішнім виглядом. Найбільш поширеними видами скла є: віконне скло, армоване скло, вітринне скло, візерунчасте скло і профільне скло. Для отримання будь-якого з перерахованих вище видів скла спочатку виготовляють скло листового типу.

  1. Для того щоб отримати готове скло, для початку необхідно його зварити. Сировиною для майбутнього скла служать переохолоджені рідкі мінеральні розплави сульфату натрію, кремнезему і інших елементів. Для того щоб домогтися підвищення будь-яких окремих характеристик скла, в сировину для його виготовлення додають окис алюмінію (для підвищення хімічної стійкості і міцності), окис хрому (для додання певного відтінку) і т.д.
  2. Технологія виробництва скла не відрізняється особливою складністю - зазвичай на виробничих підприємствах роблять скло в спеціальних скловарних печах, температура в яких може підвищуватися до 1500 градусів за Цельсієм. Загартоване в такій печі, скло згодом характеризується вкрай високою міцністю при стисканні (від 600 до 1200 МПа). Але при цьому готове скло залишається досить крихким матеріалом - його міцність при ударі є вкрай низькою, тому розбити звичайне (неармовані) скло можна навіть ударом руки.
  3. В скловарної печі утворюється розплавлена стекломасса, яка і використовується в якості сировини для виготовлення різних скляних виробів і листового скла. Після охолодження стекломасса твердне, тому приймає задану їй заздалегідь форму. Наприклад, звичайне віконне скло отримують завдяки використанню машин вертикального витягування - вони надають стекломассе форму плоского листа, товщина якого коливається від двох до шести міліметрів, а лінійні розміри можуть варіюватися від 250 * 250 до 2000 * 2200мм. А за допомогою машин горизонтального прокату роблять скло підвищеної міцності - армоване. Міцність досягається завдяки запрессовивании металевої сітки розплавлену скломасу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=NSshkKH_7Jw