Як виплатити декретні. Як перевірити правильність нарахування декретних.

Жінці, яка незабаром збирається стати мамою, належить відпустка по вагітності та пологах. Протягом усього відпустки жінці положено виплачувати допомогу по вагітності та пологах. Керівник фірми, в якій працювала жінка, на підставі конкретних документів видає указ про надання їй декретної відпустки. Тривалість декретної відпустки сімдесят календарних днів до пологів і сімдесят календарних днів після пологів. Якщо пологи наступають раніше, то ці дні все одно не губляться.
Вам знадобиться
  • Лікарняний лист, заява на декретну відпустку, довідка з місця роботи чоловіка.
Інструкція
1
Для отримання відпустки та допомоги по вагітності та пологах прийміть заяву про надання вам декретної відпустки. Ця заява пишеться в довільній формі.
2
Надайте лікарняний лист із жіночої консультації, оформлений за встановленими правилами, в адміністрацію фірми. Лікарняний лист видається на 30 -ої тижні вагітності.
3
Отримайте гроші за декретну відпустку відразу, у вигляді всієї суми, а не помісячно. Якщо після отримання лікарняного листа ви продовжуєте працювати, то допомога нараховується за 140 днів мінус кількість відпрацьованих днів. Отримайте посібник після його призначення в день виплати зарплати.
4
При ускладненні пологів, післяродовий відпустку збільшується. В цьому випадку надайте заяву про продовження декретної відпустки. На підставі цієї заяви керівник видає указ про продовження декретної відпустки. В такому випадку отримаєте доплату до вже отриманої допомоги.
Зверніть увагу
Виплати допомог по вагітності та пологах здійснюються на підставі лікарняного листа. Якщо в цьому документі будуть допущені помилки, ФСС можуть відмовити у відшкодуванні суми допомоги.
Корисна порада
Допомога виплачується не пізніше десяти днів з моменту надання жінкою лікарняного листа. Жінка може надати лікарняний лист після відпустки. В цьому випадку право на допомогу зберігається, якщо після декретної відпустки пройшло не більше 6 місяців. На сьогоднішній день розрахунок допомоги по вагітності та пологах нараховується по новим або старим правилам. Тому протягом всього 2011 року жінка має право вибирати, яким розрахунком їй нараховувати допомогу. Якщо жінці виписали лікарняний лист на 140 днів, а у неї народилися двійнята, то лікарняний продовжують ще на 54 дні. Декретні допомоги виплачуються також жінкам, які усиновили дитину до трьох місяців.