Як законспектувати текст.

Конспект дозволяє краще засвоїти матеріал, коли ви вчитеся. Конспектування тексту - це короткий переказ у письмовій формі змісту книги, статті, лекції та інших джерел інформації.
Вам знадобиться
  • 1) Джерело інформації (текст)
  • 2) Ручка і папір (зошит, блокнот) - у разі конспектування від руки
  • 3) Персональний комп'ютер - в разі конспектування в електронному вигляді
Інструкція
1
Підготовка до конспектированиюНастройтесь на процес і підготуйте робоче місце. Написання конспекту зажадає від вас концентрації уваги та аналітичної діяльності.
2
Способи конспектірованіяВиберіте спосіб конспектування, відповівши на питання: для чого конспектує текст. Безпосереднє конспектування (прочитав - записав, почув - записав) більше підходить для запису за усним повідомленням доповідача в режимі он-лайн. Щоб якісно законспектувати текст, скористайтеся опосередкованим способом.
3
Опосередкований способПрочтіте текст. Не соромтеся це зробити кілька разів, щоб зрозуміти загальний зміст тексту і побачити логічну послідовність думки автора. На цьому етапі може виникнути спокуса перейти до конспектування після кожного абзацу, щоб не витрачати час на читання тексту . Але це неминуче відіб'ється на якості работи.Прі конспектування після кожного абзацу порушиться логіка переказу, яка не завжди збігається з викладенням тексту . Роблячи записи після кожного абзацу, ви забудете, про що йшла мова вище, і почнете повторюватися. Таким чином, реально час ви не заощадите, а після складання конспекту ваше уявлення про тему не зміниться. Такий вид конспекту можна «реанімувати», прочитавши його і вже по ньому скласти опосередкований конспект.
4
План конспектаВистроів логічну послідовність в голові, приступайте до її викладу на папері - складіть план конспекта.Ви можете не включати в план і не описувати деякі питання, якщо у вас є мета висвітлити певні моменти.Еслі логічний ланцюжок в голові поки не вибудували і скласти план складно, то випишіть основні думки, проходячи поглядом по тексту. Коли вони будуть записані, структуруйте їх в план.Крітіческі оцініть отриманий план конспекту, додавши, прибравши або перемістивши його пункти, якщо потрібно.
5
КонспектірованіеДалее працюйте з планом і текстом. З мети складання, конспект можна зробити плановим, текстуальним, вільним чи тематіческім.Пішіте плановий конспект? Тоді докладніше розкрийте кожен пункт складеного плану. Текстуальний конспект в основному складається з цитат, узятих з тексту . Вільний конспект - це синтез першого і другого, він вважається найбільш повним видом конспекту. Тематичний конспект використовується для освітлення поставлених питань. Він добре підходить для роботи з декількома джерелами.
6
Правила написання конспекта1) Ідеї, викладені в конспекті, повинні відповідати меті роботи і бути логічно взаімосвязани2) Уникайте багатослівності і переписування тексту , намагайтеся формулювати думки своїми словамі3) Застосовуйте красиву і функціональну систему конспектування. Для цього використовуйте виділення кольором, підкреслення, а також структурну запис тексту - виділяйте заголовки, абзаци, залишайте місце на полях для нотаток.
Корисна порада
1) Конспектирование вручну за допомогою паперу і ручки дасть можливість запам'ятати матеріал краще, при цьому ви тренуєте руки, що активізує розумову діяльність, і тренуєте грамотность.2) Конспектирование тексту в електронному вигляді заощадить багато місця при зберіганні і дозволить далі працювати з текстом (копіювати, пересилати та т.п.)