Як вирощувати курчат.

Найпростіше вирощувати курчат , що знаходяться під опікою мами-квочки. Вірніше вона сама виростить їх і без вашої участі, вам лише потрібно буде захистити молоду сім'ю від холоду і нападу хижаків. А от щоб виростити інкубаторські виводок, доведеться чимало попрацювати.
Інструкція
1
Купувати курчат найкраще в добовому віці. Під час продажу і транспортування молодняк переживає сильний стрес, тому спробуйте створити їм будинки максимально комфортні умови. У перші 5 днів їх необхідно тримати при температурі 30-32 ° C цілодобово. Як джерело тепла можна використовувати звичайну лампу розжарювання, закріплену на певній висоті від загороди.
2
Чим старше стають курчат а, тим менше стає їх потреба у високих температурах. У віці трьох тижнів їм буде цілком достатньо, якщо температура навколишнього середовища буде триматися на рівні 22-25 ° C.
3
Маленькі курчат а повинні отримувати якісний, багатий білком і вітамінами корм. Свіжий сир, зварені круто яйця, пшоно, подрібнене зерно - чим різноманітніше буде корм, тих охочіше його їстимуть курчат а, і тим краще вони будуть рости. З третього дня до кормової суміші можна додати подрібнену кропиву, люцерну або іншу зелень. Годуєте їх дробно 5-6 разів на день невеликими порціями. Слідкуйте за тим, щоб корм з'їдався повністю, недоїдені залишки відразу ж видаляйте із загороди. В залежався кормі можуть розвинутися небажані для молодняка бактерії та інфекції.
4
З тижневого віку можна ввести в циплячьих раціон відварну картоплю, змішаний з комбікормом або запареним зерном. Молодняк охоче харчується таким кормом, швидко росте, оперення у нього стає гладеньким.
5
Слідкуйте за тим, щоб у курчат був у постійному доступі дрібний гравій або чистий пісок. Це необхідно їм для правильного травлення. Поїлки для курчат повинні бути сконструйовані так, щоб вода у них була в постійному доступі і завжди залишалася чистою.
6
Курчата охоче п'ють зняте молоко і свіжу кисляк, але не замінюйте ними воду, просто поставте в курчат нік додаткову ємність для пиття і поповнюйте її час від часу.
7
При хорошому догляді і правильному годуванні відмінок молодняка не повинен перевищувати 5% від загального поголів'я. Залежно від породи пташенята досягають ваги в півтора кілограма віком від 2 до 5 місяців.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=e2lQoA04wv4
Корисна порада
Випускаючи курчат на прогулянку, Обгородіть місце вигулу дрібнопористої мережею, щоб кішки і хижі птахи не змогли підібратися до них.
Для того щоб виростити здорових пташенят, в першу чергу слід потурбуватися про вибір інкубатора. Ви можете придбати недорогий аналоговий або цифровий, який допоможе позбутися від безлічі клопоту. Також можна зробити його своїми руками. Але, яким би не було рішення, щоб згодом не розчаруватися, слід дотримуватися кількох нескладних правил.
Інструкція
1
Підготуйте яйця для інкубації. Вони повинні бути однакового розміру, середні -ідеальний варіант. З дрібних можуть вивестись слабкі пташенята. Занадто великі непридатні, оскільки вони часто бувають двухжелтковие.
2
Просвітіть кожне яйце звичайною лампою. У них не повинно бути ніяких темних плям. Якщо помітили пляма, ні в якому разі не використовуйте зародок - це брак. Зверніть увагу на цілісність шкаралупи. Яйця з дефектами, тріщинами, сильними шорсткостями не годяться.
3
Не використовуйте брудні яйця і ні в якому разі не мийте їх безпосередньо перед інкубацією.
4
Проведіть дезінфекцію яєць. Для цього чудово підійде кварцова лампа. Підвісьте її над столом, приблизно на висоті сорока сантиметрів. Опромінювали їх по півтори хвилини з кожного боку. Пам'ятайте про те, що світло від кварцової лампи небезпечний при прямому погляді на нього, тому приділіть увагу захисту очей. Але не обробляйте яйця рідкими засобами для дезінфекції. Це може значно нашкодити майбутній виводку.
5
Повертайте яйця на 90 градусів кілька разів на добу. Щоб не збитися, намалюйте олівцем хрестики на одній стороні і нулики на інший. Проведіть ще одне опромінення перед виведенням. Зробити це можна прямо в інкубаторі.
6
Не допускайте перегріву і великої вологості. Через це зародки можуть загинути. Оптимальна температура в інкубаторі не повинна перевищувати 38 градусів тепла і бути не нижче 35 оС. Забезпечте нормальну вентиляцію. Якщо все зроблено правильно, то приблизно через 3 тижні у вас з'явиться здоровий виводок.
7
Дайте новонародженим мелкодробленим пшона і води відразу після того, як вийняли їх з інкубатора. Колір крупи повинен бути яскраво-жовтим. Це значить, що в ній багато вітаміну А, що дуже важливо в перші дні. Також з перших днів можна давати рубану зелень і моркву або спеціальні корми.
8
опромінити місце, в якому знаходилися курчата під час інкубації. Це допоможе знищити бактерій.
9
Врахуйте, що півники вилуплюються пізніше курочок, тому першим і другим виводком можуть бути тільки самки.