Як робити лебедя з паперу.

Багато дітей і дорослі захоплюються мистецтвом виготовлення симпатичних фігурок з паперу. Свого часу цей вид мистецтва з'явився в Японії, де отримав назву орігамі. З часом шанувальники орігамі з'явилися практично у всіх країнах світу, і сьогодні в багатьох школах та інших навчальних закладах є спеціальні курси, де всі бажаючі можуть навчитися майстерності виготовлення паперових шедеврів. Втім, щоб навчитися робити фігурки з паперу не обов'язково відвідувати спеціальний гурток. Досить просто витратити трохи часу на те, щоб самостійно освоїти премудрості орігамі.

З чого ж почати? Найпопулярнішими серед новачків фігурками вважаються журавлі, жаби і лебеді. Виготовити їх зможе навіть дитина. Якщо вам здається, що робити лебедя з паперу складно - спробуйте взятися за справу самі, і ви переконаєтеся в тому, що це досить просто.

  1. Для початку візьміть квадратний аркуш паперу (білого або кольорового) і намітьте на ньому діагональ. Саме до цієї діагональної лінії необхідно зігнути дві суміжні сторони аркуша паперу.
  2. Тепер перегніть верхній кут аркуша до лівого тупому куті, і зігніть верхній кут по заздалегідь наміченої лінії. Слідкуйте за тим, щоб при цьому права половинка наміченої лінії «стала горою».
  3. Потім витягніть ззаду наперед один шар паперу. У вас має вийти трикутник. Нижній гострий кут отриманого трикутника необхідно поєднати з правим тупим кутом складати фігурки.
  4. Праву частину фігурки потрібно зігнути назад, після чого можна повернути заготовку - вона повинна бути симетричною.
  5. Шия лебедя повинна бути тонкою, тому центральну частину шиї необхідно зігнути направо і засунути її під шар паперу, ретельно зафіксувавши. Ту частину заготовки, яка стане хвостом лебедя, вогне всередину.
  6. Трикутник майбутньої голови лебедя вигинається назовні, а хвіст - піднімається вгору, для чого трикутник необхідно знову увігнуті всередину. Щоб голова здавалася ширше шиї, ззаду і спереду необхідно витягнути вниз шар паперу. Краю фігурки загинаються всередину. Тепер залишилося сформувати дзьоб лебедя. Для цього заготовку під дзьоб необхідно увігнуті всередину голови - і все, ваш лебідь готовий. Як бачите, робити лебедя з паперу дуже просто, та й часу на виготовлення фігурки йде небагато.