Як поставити пароль на сервері.

Виникають ситуації, коли адміністратор не може підключитися до сервера. Це відбувається через те, що забутий пароль користувача, або в процесі зміни йому було присвоєно не те значення. В таких випадках потрібно відновити контроль над сервером і зробити установку нового пароля.
Вам знадобиться
  • Технічна документація на сервер.
Інструкція
1
Завершуємо роботу сервера. Для цього реєструємося як користувач root на комп'ютері, виконує функції сервера, і завершуємо роботу за допомогою команди kill.
2
Застосовуємо команду kill-9, якщо сервер не відповідає на сигнал завершення роботи. Ця команда для примусового закриття, але не варто поспішати з її застосуванням, оскільки існує ризик пошкодження таблиць.
3
Перевіряємо таблиці командами myisamchk і isamchk. У кожному разі слід скористатися технічною документацією, зокрема з розділу «Підтримка та відновлення бази даних», щоб визначити коректність закриття таблиць. Проробити цю процедуру необхідно перед наступним запуском сервера.
4
Перезапускаємо сервер за допомогою опції -skip-grant-tables. Завдяки цьому сервер не використовуватиме таблиці дозволів при перевірці з'єднань. Таким чином, можна підключитися до сервера користувачеві root з увімкненими повноваженнями без введення пароля.
5
Перезапускаємо сервер з опцією --skip-grant-tables, але трохи інакше, ніж в Кроці 4. заходимо в/etc/init.d і набираємо команду - mysqld stop. Потім запускаємо його mysqld ---- skip-grant-tables. Після цього встановлюємо новий пароль серверу: mysqladmin -h хост -u. Вводимо ім'я користувача і новий пароль . Перезавантажуємося, використовуючи підтримку таблиць дозволу.
Зверніть увагу
Не варто зупиняти сервер за допомогою посилки сигналу TERM, а потім перевіряти, як він відреагував на неї. В таких ситуаціях вигідніше завершити роботу сервера зі звичайною командою - kill, оскільки так гарантується коректне закриття і обробка всіх таблиць і журналів.
Корисна порада
Можна скористатися командою ps, якщо відшукати на сервері ID-номер процесу. Для цього необхідно переглянути PID-файл в каталозі даних.