Як порахувати час.

Планування вагітності дуже похвально, особливо, якщо підійти до даного питання максимально розважливо. Але багато представниць прекрасної статі не знають, як точно розрахувати найбільш ймовірне час у своєму менструальному циклі, коли може відбутися зачаття. Вирішивши провести планування вагітності, слід пам'ятати, що дозрівання жіночої яйцеклітини відбувається тільки один раз в місяць, тому бажано налаштовуватися на ці дати.
Вам знадобиться
  • Особливості менструального циклу, калькулятор, календар.
Інструкція
1
Поспостерігайте за організмом кілька місяців і точно порахуйте, скільки днів триває у вас кожен цикл. Кількість днів може трохи варіюватися, але це не страшно.
2
Прийміть в розрахунок, що овуляція настає через приблизно 10-11 днів після закінчення менструації, але врахуйте, що кількість цих днів абсолютно індивідуально у кожної жінки.
3
Підтвердіть наступ середини циклу іншими методами: а) використовуйте спеціальний медичний тест на визначення овуляції, який дуже схожий за формою на тест на вагітність, з таким же методом дії; б) вимірюйте кожен день протягом циклу базальну температуру - день її невеликого збільшення до 37,0 градусів можна вважати серединою овуляції.
4
Для настання довгоочікуваної вагітності активізуйте статеве життя саме в період овуляції, а також декілька днів після неї, так як варто враховувати термін життєдіяльності чоловічих і жіночих клітин в кожному індивідуальному випадку.
Зверніть увагу
Плануючи вагітність, варто пам'ятати, що не слід робити спроби завагітніти, якщо в організмі протікають захворювання, якщо відбувається прийом ліків. Крім того, дуже бажано перед плануванням вагітності пройти повне медичне обстеження і відвідати стоматолога.
Корисна порада
Не варто засмучуватися, якщо зачаття навіть при дотриманні всіх параметрів з обчисленнями не відбулося. На готовність жінки до запліднення впливають дуже багато факторів. Перенесений стрес, різні захворювання в даний період, депресія не є кращими супутниками вагітності. Якщо жінка, здійснюючи планування вагітності, до цього періоду приймала гормональні препарати, то вимір базальної температури їй не підійде, тому що під впливом препаратів показники змінюються.