Як підключати хаб.

У багатьох користувачів з появою другого комп'ютера виникає необхідність підключити його до існуючої локальної мережі, що має вихід в інтернет. Складність полягає в тому, що у комп'ютерів всього один роз'єм, відповідно необхідно розширити цю здатність.
Вам знадобиться
  • Хаб, кручена пара, пластикові роз'єми, спеціальний обтискний інструмент.
Інструкція
1
Вимикаємо комп'ютер. Відкриваємо корпус і встановлюємо в роз'єм материнської плати вбудовується хаб .
2
Фіксуємо плату хаб а в корпусі за допомогою шурупа і викрутки. Закриваємо кришку і включаємо комп'ютер в роботу.
3
За допомогою функції plug & play операційна система визначить пристрій і запропонує встановити на хаб драйвера. Якщо система не виявила встановлений пристрій, запускаємо програму установки нового обладнання з панелі управління Windows.
4
Розміщуємо компакт диск з ПЗ в привод і вказуємо шлях для установки драйверів. Після закінчення установки пристрій готовий до подальшої роботи.
5
обжимаються шматок кручений пари потрібної довжини за допомогою обжимного інструменту і підключаємо до гнізда на хаб е. Другий кінець також обжимаємо і підключаємо до гнізда Ethernet на другому комп'ютері. Порядок обтиску проводів вказаний в керівництві користувача хаб а.
6
Активуємо правою кнопкою миші на значку «Мій комп'ютер» команду «Властивості». На вкладці «Ім'я комп'ютера» натискаємо кнопку «Змінити» і присвоюємо подключаемому комп'ютеру ім'я і спільну з першим комп'ютером робочу групу, наприклад MSHOME.
7
Активуємо команду «Властивості», натиснувши на розташований в треї значок «Підключення по локальній мережі». Потім активуємо «Властивості» сполуки «Протокол Інтернету TCP/IP» і вручну присвоюємо IP адреса подключаемому комп'ютеру - 192.168.0.2. Встановлюємо значення 255.255..255.0 для маски підмережі. Аналогічно проробляємо ті ж операції для першого комп'ютера, присвоївши йому IP адреса 192.168.0.1.
Корисна порада
Будьте уважні при обтиску пластикових наконечників, оскільки виправити невірно зібраний роз'єм неможливо. В такому випадку, необхідно буде шматок кручений пари разом з неправильним роз'ємом відрізати і зробити новий.
Часом виникають ситуації, коли для розширення локальної мережі необхідно використовувати додаткове устаткування. В таких випадках рекомендують вдаватися до установки мережевого концентратора, або хаба .
Вам знадобиться
  • Мережевий концентратор (хаб), мережеві кабелі.
Інструкція
1
Для початку правильно виберіть мережевий концентратор. Якщо вам не потрібно особливим чином налаштовувати маршрутизацію всередині мережі, то придбайте звичайний мережевий концентратор з ненастраіваемимі портами.
2
Встановіть це обладнання в потрібному місці. Підключіть до нього харчування. Врахуйте, що не варто купувати найдешевші моделі концентраторів в тому випадку, якщо до нього буде підключено велику кількість комп'ютерів. В даному випадку ви ризикуєте сильною втратою швидкості передачі даних.
3
Виберіть другий мережевий концентратор, до якого ви будете підключати новий пристрій. Якщо в ньому немає вільних слотів Ethernet (LAN), то вимкніть від нього один пристрій. Рекомендують відключати комп'ютер, який менш затребуваний в даній мережі.
4
Підключіть до звільнився порту новий мережевий концентратор, використовуючи для цього мережевий кабель. Якщо у вас виникла необхідність з'єднати даний концентратор з ще одним хабом, то запам'ятайте одне правило: ніколи не з'єднуйте подібні пристрої кільцем. Тобто не допускайте попарного з'єднання трьох концентраторів навіть в тому випадку, якщо воно буде здійснюватися через кілька супутніх пристроїв.
5
З'єднайте раніше відключений комп'ютер з новим мережевим концентратором. Підключіть до цього пристрою решта необхідні комп'ютери, ноутбуки або принтери.
6
Налаштуйте параметри мережевих адаптерів нового обладнання таким чином, щоб вони відповідали вимогам існуючої локальної мережі.
7
Якщо ви придбали концентратор з налаштованим портами, то здійсните дані настройки таким чином, щоб всі комп'ютери отримували доступ до мережі, не створюючи конфліктів IP-адрес.
Корисна порада
Не встановлюйте концентратор занадто далеко від основного скупчення комп'ютерів. Це призведе до зайвої трати мережевих кабелів і до втрати швидкості передачі даних.