Як знайомити дошкільнят.

Від народження і до 3 років малюки не сильно потребують спілкування і дружбу зі своїми ровесниками. Найголовніше для них, щоб дорослі завжди знаходилися поруч і грали разом з ними. Однак, коли дитині виповнюється 3 роки, не можна обмежувати його спілкування з іншими дітьми, адже малюкові потрібно розвиватися, вчитися знайомитися і спілкуватися з однолітками. Тому перед батьками стає завдання - навчити свого малюка грати з іншими дітлахами.
Інструкція
1
Буде краще, якщо перші знайомства вашої дитини з іншими малюками відбудуться під вашим наглядом і в комфортній, звичній обстановці, а не в дитячому садку, де незнайомі вихователі та діти викличуть у малюка стрес. Вибирайте час для першого знайомства вашого малюка з іншими дітками так, щоб вас не могли відвернути ніякі інші справи. Запам'ятайте кілька правил, і тоді нові знайомства і нові друзі вашої дитини стануть радісною подією і для вас, і для малюка.
2
Вибирайте таке місце для знайомства ваших малюків, де хлопців нічого не злякає. Це може бути дитячий майданчик, парк або який-небудь дитяче свято. Таке знайомство залишить ще й масу приємних спогадів. А ось знайомства в зоопарку або на березі моря можуть залишити у малюка негативні враження, якщо його раптом злякає навколишня обстановка.
3
Ознайомлюють малюків тоді, коли вони ще не втомилися і не почали вередувати.
4
У перші хвилини після знайомства дітей батьки повинні бути поблизу, але при цьому вони не повинні втручатися в їхні ігри. Знаючи, що батьки неподалік, дитина буде відчувати себе спокійніше і впевненіше.
Зверніть увагу
Якщо малюк не хоче знайомитися, батьки не повинні змушувати його. Просто відкладіть цей захід на інший раз.Помніте, перше знайомство вашої дитини має стати особливим і радісною подією, щоб надалі він не боявся своїх однолітків і спілкування з ними.
Корисна порада
Щоб не допустити невдоволення або сорому з боку малюків, батькам не потрібно нав'язувати їм певні ігри або які-небудь моделі поведінки. Наприклад, вмовляти малюка поділитися своєю іграшкою або показати як швидко він вміє бігати не варто. Якщо дитина захоче це зробити сам, то обов'язково зробить, а ваші настанови можуть привести до зворотного ефекту, і замість нових друзів для малюка ви отримаєте лише образи і сльози дитини.
Ніхто не сумнівається, що дружба дуже необхідна і важлива для кожного з нас. Але деякі батьки навіть не здогадуються про те, яку важливу роль вони повинні зіграти в становленні уявлень про дружбу своїх дітей . Адже дитину потрібно навчити дружити. Уміння знайомитися - це перший крок на шляху дружби дітей .
Вам знадобиться
  • гра, діти
Інструкція
1
І якщо деякі малюки вільно підходять до інших і знайомляться, то інші сором'язливі і самі зав'язати спілкування не можуть. Ось тут то і потрібна допомога дорослих. Наприклад, опинившись на дні народження когось із друзів, вийшло так, що ваша дитина знайомий тільки з винуватцем торжества, а от інших дітей не знає. Це послужить причиною його скутості. Тому на дитячих святах для того, щоб познайомити між собою ще незнайомих дітей , можна запропонувати їм пограти в "знайомлять" гри. Саме в грі пропадає скутість і сором'язливість, діти швидше знайомляться і освоюються в новій компанії. Такі ігри підійдуть і для знайомств дітей в дитячих таборах, в дитячому садку.
2
Наприклад, гра «Круг імен». Всі дітки, взявшись за руки, повинні встати в коло. Сенс цієї гри полягає в тому, що кожна дитина вимовляє своє ім'я, що стоїть поруч з ним спочатку називає ім'я сусіда, а потім своє, і так по наростаючій. Коли черга доходить до останньої людини в колі він називає за іменами всіх, хто був до нього і після своє ім'я. Така гра допоможе збільшити увагу діток один до одного, подолати бар'єр між малюками, дасть можливість хлопцям відчути себе однією командою. Завданням батьків буде допомога малюкам, якщо їм важко запам'ятати імена.
3
Для діток від 4 до 6 років можна трохи ускладнити цю гру. Кожна дитина повинна не тільки назвати своє ім'я і повторити імена попередніх малюків, а й сказати пару слів про свої захоплення. А кожен наступний дитина повторює про попередніх не лише імена, а й захоплення.
Зверніть увагу
Щоб ваша дитина виросла комунікабельним, придбав навички успішного соціальної взаємодії, умів встановлювати контакти, навчіть його дружити і знайомитися.
Корисна порада
Гра «хто кличе?». Всі діти по черзі відходять від решти хлопців і встають до них спиною. А задача вихователя або батька - вибрати будь-яку дитину з решти і попросити покликати отошедшего малюка. Далі дитина, якого покликали, повинен вгадати того, хто його покликав, і назвати його ім'я. Якщо малюк забув його, вихователь повинен запропонувати запитати ім'я знову. Гра допоможе дітям швидко освоїтися і розвине вміння знайомитися.