Як знімати дітей.

Упродовж перших кількох років життя дитина дуже швидко розвивається фізично і емоційно. Тому спокуса відобразити грані характеру дитини на фотографії завжди досить великий. Багато дітей до того ж мають досить багатою мімікою, і багато батьків прагнуть передати дитячі емоції за допомогою фотографії.

Але фотозйомка дітей по праву вважається більш складним процесом, ніж фотосесія з дорослою людиною. Якщо ви хочете якісно і професійно знімати дітей, вам доведеться враховувати деякі нюанси їх поведінки.

  1. В ідеалі фотографувати дітей слід в спеціальній студії, де можна встановити всю необхідну для проведення зйомки апаратуру. Але іноді батькам дуже хочеться отримати на пам'ять фотографію дитини в домашніх умовах. Щоб така фотографія вийшла досить чіткою і виразною, необхідно забезпечити наявність в кімнаті для фотографування як мінімум двох джерел світла.
  2. Дуже часто діти носять досить яскравий одяг, а це означає, що в процесі їх фотографування бажано використовувати нейтральні варіанти фону - краще всього зупинитися на бежевих, сірих або білих відтінках.
  3. Особливу увагу доведеться приділити якості фотоапарата, використовуваного при зйомці. Справа в тому, що в більшості випадків діти не можуть довго сидіти на одному і тому ж місці або зберігати обрану заздалегідь позу. А це означає, що часу на налаштування фотоапарата у фотографа буде мінімум - майже все слід зробити заздалегідь. Добре зарекомендували себе фотоапарати зі змінною фокусною відстанню об'єктива.
  4. При фотографуванні дітей не варто надто часто використовувати фотоспалах - особливо, якщо мова йде зйомці зовсім маленьких дітей. Немовлят краще знімати при природному освітленні.
  5. Якщо ви хочете, щоб дитина надав обличчю потрібний вираз або деякий час зберігав обрану фотографом позу, необхідно заволодіти увагою дитини. Втім, деякі діти при вигляді камери самі прагнуть позувати. Але ця особливість дитячого характеру може зіграти негативну роль у разі, коли фотографу необхідно зафіксувати на знімку безпосередню позу дитини або його природне вираз обличчя. В цьому випадку слід зробити кілька знімків, проявивши при цьому максимум терпіння - рано чи пізно дитина перемкнеться на якесь інше заняття, і ви зможете зайнятися своєю безпосередньою справою.
  6. Якщо ви плануєте знімати дітей, постарайтеся створити навколо них ігрову атмосферу - якщо фотозйомка перетвориться в захоплюючу гру, дитина не буде нервувати.