Як розрізати файл.

Файли великого розміру буває зручно розділити на кілька частин поменше, наприклад, для відправки по електронній пошті. Це можна зробити, використовуючи програму-архіватор з підтримкою багатотомних архівів (RAR, ZIP, ACE, ARJ).
Інструкція
1
Запустіть WinRar. Знайдіть файл, який хочете «розрізати» на кілька частин.У верхньому (або контекстному) меню виберіть «Додати файл (и) в архів».
2
У вікні задайте ім'я створюваного архіву (за замовчуванням воно збігається з ім'ям вихідного файлу), формат архіву RAR або ZIP і розмір частин (томів), на які буде розбитий архів.В списку «Розділити на томи розміром (у байтах) »є передвстановлені, найбільш популярні, розміри файлів, але можна ввести і будь-яку іншу величину (у прикладі було введено 20 000 000 байт для початкового файлу об'ємом 65648451 байт) .Подтвердіте вибір натисканням кнопки« ОК »і дочекайтеся закінчення процесу архівації . В результаті, ви маєте файл-архів «розрізаний» на кілька частин.
В ході стоительная і навіть оздоблювальних робіт може виникнути необхідність розрізати метал (профіль або лист), і зробити це можна за допомогою соответствуюших інструментів.
Вам знадобиться
  • Ножівки, труборізи, пилки, прес-ножиці, абразивні верстати, приводні ножівки, дискові пилки, сало або мінеральне масло.
Інструкція
1
Перед початком роботи виберіть ножовочное полотно, враховуючи специфічні параметри металу. Надійно закріпіть матеріал в лещатах, відрегулюйте натяг і рівень кріплення. Встаньте до лещат на відстані 15-20 см, візьміть ножівку правою рукою, а передню частину розпилюється - лівої, потримайте в горизонтальному положенні. Здійснюйте плавні рухи вперед, трохи притискаючи інструмент обома руками, до кінця роботи злегка послабте натиск.
2
Час від часу обробляйте полотно салом або мінеральним маслом, що необхідно для зниження тертя. Якщо ножовочное полотно йде від розмітки, почніть різати з іншого боку. Розріжте смугової метал по товщині.
3
Щоб не пошкодити полотно, стежте, щоб не менше 3-х зубів ножівки перекривали товщину смуги, якщо ж цієї можливості немає, то ріжте смугу по широкій стороні, для чого закріпіть смугу в лещатах і зробіть пропив по кромці при допомозі напилка, після чого починайте різати, злегка відхиляючи ножівку.
4
Якщо вам необхідно розрізати довгу заготовку, але немає можливості довести рез до кінця, ще раз затисніть матеріал і ріжте з протилежного кінця.
5
При роботі з тонкими листами або смугами укладіть їх між брусками і затисніть в лещатах, після чого розріжте разом з ними. Щоб вирізати криволінійні або кутові прорізи, в місцях зміни напрямку просвердлите отвори, потім продовжите роботу за допомогою лобзика.
6
Для того, щоб розрізати круглий метал з невеликим перерізом, спочатку нанесіть розмічальну ризику, потім зміцните заготовку в лещатах і зробіть пропив по ризикові, використовуючи тригранний напилок. Після чого продовжите роботу, застосовуючи ручну ножівку.
7
Щоб розрізати метал з квадратним перетином, використовуйте ту ж методику, але при цьому злегка відхиляйте ножівку від себе, в процесі роботи зменшуючи нахил. Після чого проведіть разрезку, утримуючи ножівку в горизонтальному положенні.
8
При роботі з металом з фасонним перетином попередньо нанесіть розмічальні ризики місць різу. Далі зміцните матеріал і зробіть невеликі пропили за ризиками. Продовжуйте роботу, використовуючи ножівку.