Як роздрукувати книгу.

Звичні для нас паперові книги поступово витісняються з ужитку своїми електронними аналогами. Сьогодні все частіше можна побачити любителів читання, які вже встигли обзавестися зручними і практичними електронними книгами. Вони набагато легше і компактніше, ніж ноутбуки або нетбуки, та й навантаження на зір, створювана електронними чорнилами (з їх допомогою текст відображається на екрані електронної книги), набагато менше, ніж навантаження, створювана монітором КПК або стаціонарного комп'ютера.

Але іноді під рукою не виявляється ні звичайної, ні електронної книги. В цьому випадку для отримання необхідної вам інформації можна просто завантажити необхідний текст - наприклад, знайти його в мережі - і після цього роздрукувати.

  1. Найзручніше працювати з текстами, які спочатку збережені в форматі стандартного текстового документа (.doc). Роздрукувати книгу можна практично на будь-якому принтері - матричному, лазерному або струменевому, але слід пам'ятати, що з точки зору економічної доцільності краще скористатися лазерним принтером (особливо, якщо мова йде про дійсно об'ємною книзі). Зрозуміло, якщо ви плануєте роздрукувати невелику брошуру обсягом до 50 сторінок - помітної різниці між струменевим і лазерним принтером не буде. Але якщо ви хочете надрукувати книгу обсягом від 50 сторінок і більше - варто віддати перевагу лазерний принтер (можна навіть недорогий, наприклад, Canon-2900 або HP-1018). Тоді ваші витрати на тонер будуть не такими значними.
  2. Папір для роздрукування книги підійде найзвичайніша - біла, формату А4. Перед тим, як роздрукувати книгу на принтері, постарайтеся заздалегідь відформатувати документ таким чином, щоб вам було зручно читати надрукований текст. Виберіть найзручніший для вас розмір і тип шрифту. Не варто піддаватися спокусі заощадити кілька аркушів паперу, зробивши шрифт максимально дрібним - читати такий текст вам згодом буде не дуже легко, і очі будуть швидко втомлюватися. Для економії паперу доцільніше буде друкувати текст з двох сторін аркуша - наприклад, спочатку роздрукувати всі парні сторінки книги, а потім - на тій же пачці аркушів, але з іншого боку - всі непарні.
  3. Готову книгу необхідно переплести, інакше читати її буде незручно. Найпростіший варіант полягає у використанні звичайної спіралі або швидкозшивача для паперів. Але можна виготовити справжній палітурка, прошив книгу нитками або проклеївши її корінець клеєм або «рідкими цвяхами» (для міцності).