Як поміняти bios.

Недолік продуктивності комп'ютера може привести до необхідності зміни встановленої версії BIOS. Більш поширена назва даної операції - перепрошивка BIOS. Подібна операція також дозволить встановлювати нові компоненти на материнські плати.
Вам знадобиться
  • Блок безперебійного живлення, нова версія прошивки BIOS з офіційного сайту виробника.
Інструкція
1
Відкриваємо корпус комп'ютера і вивчаємо материнську плату. На ній необхідно знайти мікросхему BIOS. Найчастіше її заклеюють стікером-етикеткою продавці. Якщо гарантійний строк давно закінчено - знімаємо етикетку і оглядаємо маркування мікросхеми.
2
Якщо маркування відсутнє, необхідно скористатися спеціальними утилітами для визначення версії, наприклад ctbios.exe. Вона не тільки визначить модель BIOS материнської плати, але і вкаже версію прошивки і сайт виробника.
3
Скачайте з сайту виробника материнської плати нову версію BIOS і збережіть її на комп'ютері. Слід також завантажити і вже встановлену версію, на випадок можливого відкоту. Розархівувати файл, записати його на диск разом з програмою DOS.
4
Зняти на материнській платі спеціальну перемичку, яка забезпечує від перепрошивки. Включити комп'ютер і завантажитися в BIOS. Відключити в налаштуваннях кеширование BIOS в RAM і VIDEO.
5
завантажується з диска і запускайте утиліту з-під DOS, вибравши в налаштуваннях «Без підтримки режиму багатозадачності». Запускайте інсталяційний файл дистрибутива. Вкажіть шлях до нової версії прошивки. На запитання: «Зберегти стару прошивку?» Відповідайте - ТАК. Через кілька хвилин, програма проінформує про завершення роботи по заміні BIOS. Перезавантажуйте комп'ютер.
Зверніть увагу
Необхідно захиститися від можливих перепадів напруги. Перепрошивка дуже чутлива до цього - помилки можуть привести до поломки плати. При таких роботах необхідно підключити комп'ютер до електричної мережі через UPS.
Корисна порада
На старих версіях материнських плат на мікросхемах є характерне віконце, за яким її легко визначити. На жаль, такі мікросхеми побудовані не на флеш-BIOS, відповідно, вони не піддаються перепрошивке. Якщо віконце відсутній, а маркування на мікросхемі починається з цифри 28 або 29 - значить перед вами флеш-BIOS.