Як зробити фанеру.

Фанера давно увійшла в наш побут як легкий і міцний будівельний матеріал, за допомогою якого можна вирішувати проблеми ремонту в квартирі і на дачній ділянці. Існуючі способи виробництва фанери роблять її безпечним для життя і діяльності людини.
Вам знадобиться
  • Деревина: береза, сосна, ялина. Шпонолущільний механізм, прес - "холодного методу", гарячий. Сушильна камера. Клей - феноло-формальдегідні смола + сполучні. Шліфувальний верстат.
Інструкція
1
Процес виробництва фанери починається з відбору сировини. Для цього відберіть кращу деревину. В основному застосовують березу, сосну, а ялина є доповненням до цих матеріалів при виробництві комбінованої фанери. Вузькі річні кільця на зрізі дерева, додадуть матеріалу особливу фортецю. Береза надає поверхні фанери міцність, сосна і ялина - мінімальна вага.
2
Відсортуйте і приготуйте деревину для подальшого отримання з неї шпону. Для цього очистіть ствол від кори і розпиляєте на чураки довжиною приблизно 1 м. Отлущіте шпон, застосовуючи спеціальні лущильні механізми. Потім розріжте його на необхідний формат. Просушіть і розсортуйте. Сушку виробляєте в спеціальних сушильних камерах, де є можливість регулювати вміст вологості.
3
Висушений і відсортоване шпон піддайте процесу облагородження. У разі виявлення під час цього дефекту шпону, вирубаєте ділянку і накладіть латку. Отбракованний шпон слід перерубати і склеїти до отримання стандартного аркуша.
4
Зберіть шпон в пакети, попередньо завдавши на нього з двох сторін клейовий склад, що складається з феноло-формальдегіду і різних сполучних компонентів. Допрессуйте пакети за допомогою «холодного методу».
5
Склейте пакети шпони за допомогою гарячого преса під впливом високого тиску і температури. Ображати склеєні пакети за розмірами, відшліфуйте фанеру до отримання гладкої поверхні на спеціальному обладнанні. Отримана фанера повинна відповідати ГОСТу і міжнародним стандартам.