Як побудувати навіс.

Без навісів на особистому подвір'ї не обійтися. Хочете обладнати місце для зберігання сіна - робіть навіс відкритого типу з дахом, яка має напуск над майданчиком на випадок дощу з вітром. Для зберігання дачного інвентарю найкраще підійде навіс, який має каркас, на який можна змонтувати стіни, зробити в них вікна та двері. Для стоянки автомобіля на дачі бажано мати навіс зі знімним тентом на даху, прибирається на зиму. Такий же навіс можна спорудити і для відпочинку в саду.
Інструкція
1
Від того, для яких цілей робиться навіс, залежить його місце розташування, конструкція стін і даху. Вибравши місце і конструкцію навісу, придбайте необхідні для будівництва матеріали. На вибраному для споруди ділянці, зробіть площадку. Її покриття може бути дерев'яним, бетонним, викладеним плиткою, асфальтованих. Або залиште як є - природний газон. Якщо ви хочете отримати від навісу не тільки захист від сонця і дощу влітку, а й від снігу взимку, виконайте його конструкцію з урахуванням снігового навантаження. Несучі опори зробіть металеві або дерев'яні. Установка металевих і дерев'яних опор різниться тільки діаметром заглиблень у землі, викопаних для їх бетонування. Кінці дерев'яних опор просочіть антисептиком і загорніть в конверти, зроблені з руберойду. Після цього статуту їх в попередньо приготовані поглиблення, забетонують. Глибина ям під стовпи повинні бути не менше 60-80см, відстань між стовпами 3-3,5м. Все опори повинні бути встановлені за рівнем.
2
Після установки опор зробіть їх обв'язку поверху. Верхній пояс повинен закріпити каркас навісу і тому жорстко з'єднайте його хомутами з несучими опорами. Зверху пояс, в місцях обпирання його на несучі опори, з'єднайте поперечними балками з дерев'яного бруса 100х150мм.
3
Визначтеся з конструкцією даху навісу. Якщо поруч немає господарських будівель, стік води в сторону яких небажаний, можна робити дах двосхилим або односхилим. Якщо ж такі споруди є, дах робиться односхилої з нахилом в протилежну від будівель сторону. Залежно від обраної конструкції даху, встановіть кроквяну систему. Зверху по кроквах закріпіть дерев'яну решітку. На обрешітку укладіть і закріпіть покрівлю. Для матеріалу покрівлі годиться шифер, металопрофіль, полегшена черепиця або полікарбонат.