Як вирішувати графічні рівняння.

Рівняння - рівність виду f (x, y, ..) = g (x, y, ...), де f і g - функції одного або декількох аргументів. Рішення рівняння - завдання по знаходженню таких значень аргументів, при яких це рівність досягається.
Вам знадобиться
  • Знання з алгебри та математичного аналізу.
Інструкція
1
Уявімо вихідне рівняння у вигляді рівності двох рівнянь. Наприклад, було дано: x ^ 2 - х -2 = 0. Уявімо у вигляді рівності двох рівнянь: x ^ 2 = x + 2.
2
Рішенням вихідного рівняння будуть точки перетину ці двох графіків. Для цього представимо і схематично намалюємо графіки обох рівнянь. Виходячи з отриманих уявлень визначимо кількість точок перетину. У прикладі їх дві.
3
Після того як визначили кількість точок перетину більш точно малюємо графіки і знаходимо координати точок перетину. У прикладі отримаємо точки (-1, 1) і (2, 4). Абцісс цих точок й будуть рішенням вихідного рівняння , тобто x = -1 і х = 2.
Зверніть увагу
В результаті рішення можуть з'явитися зайві корені, перевіряйте всі отримані значення, підставивши їх у вихідне рівняння.
Корисна порада
При поділі вихідного рівняння робіть це так, щоб отримані функції було легко побудувати. Інакше графічний спосіб не тільки не спростить завдання, але ще більше її ускладнить.