Як змусити працювати людей. Як змушувати працювати.

Штат у вашій організації заповнений повністю, всі фахівці на місцях, а справи не йдуть в гору. Придивіться до менеджера з управління персоналом: можливо, їм допущені помилки при підборі фахівців, нераціонально розподілені посадові обов'язки. Інша можлива причина - слабка мотивація праці.
Інструкція
1
Матеріальна мотивація праці віддавна одна з головних. Вона має на увазі як заохочення за високі виробничі показники, так і покарання (зниження розміру преміальної винагороди, накладення штрафу за порушення дисципліни і пр.). Виховання «рублем» вельми ефективно для багатьох організацій, особливо для тих, де суворе дотримання технології і дисципліни праці гарантує отримання позитивного результату. На таких підприємствах грамотно складене Положення про преміювання працівників - запорука успеха.К матеріальної мотивації також належать: • наявність в організації соцпакета; • додаткові види заохочень (наприклад, «за здоровий спосіб життя», інші); • оплата знімного житла або надання безкоштовного спеціалізованого житла окремим категоріям працівників.
2
Проте використання в якості мотивації тільки матеріальних благ явно недостатньо. Що, приміром, заважає працівникові строго дотримуватися дисципліни, виконувати обов'язки згідно посадової інструкції, при цьому залишатися абсолютно байдужим до кінцевого результату праці, безініціативним? В грамотну схему мотивації праці обов'язково повинні бути включені: • правильна розстановка кадрів (враховуючи характер, індивідуальні здібності фахівців ); • направлення на курси підвищення кваліфікації перспективних працівників (з подальшим просуванням по посадових сходах); • навчання молодих працівників (у тому випадку, якщо є реальна потреба в такого роду фахівцях); • розробка та навчання дієвого резерву кадров.Подойдіте до вирішення цих питань неформально. Не потрібно відправляти на навчання працівника, який і зі своїми щось обов'язками справляється абияк. Часто це робиться тільки для того, щоб витратити гроші, виділені керівництвом на ці цілі (виконати план). Точно так само не треба включати в резерв тих працівників, які підходять за формальними ознаками (освіта, вік, посада та пр.), А фактично виконувати роботу керівника не можуть за своїми діловими якостями. Адже на навчання резерву, як правило, витрачаються солідні кошти.
3
Останній, дуже важливий момент - це гласність. Підсумки праці колективу потрібно довести до кожного працівника. Якщо в результаті виявленої ініціативи окремого працівника, бригади, зміни отримана додаткова прибуток, про це мають знати все.Сегодня недостатньо проведення загальних зборів за підсумками роботи за квартал, рік. Використовуйте для цього будь-які наочні засоби - інформаційні листки на дошці оголошень з барвистими діаграмами, селекторні наради в режимі відеоконференцій (якщо підприємство велике), внутрішню електронну мережу, корпоративні заходи і багато другое.Все це дозволить перетворити колектив в співтовариство однодумців, і нікого не потрібно змушуватиме працювати.