Як сканувати документ. Як відсканувати документи.

Іноді виникає необхідність в скануванні того чи іншого документи (наприклад, для подальшої його відправки в листі електронною поштою). Часто сканувати документ доводиться для того щоб згодом зберігати їх в електронному вигляді в пам'яті комп'ютера. При наявності сканера, підключеного до комп'ютера, процес сканування будь-якого документа віднімає мінімум часу і не потребує будь-яких серйозних навичок.
  1. Щоб відсканувати документ, необхідно використовувати будь-який графічний редактор (зазвичай на кожному комп'ютері встановлений хоча б один графічний редактор - кожен користувач вибирає найзручнішу для себе програму).
  2. Рекомендується використовувати дозвіл сканера 150 DPI ( 150 точок на 1 дюйм). Кольоровість зображення зазвичай виставляється на позначку 8 біт. Вид вікна налаштувань може дещо відрізнятися (в залежності від типу сканера), але суть самих залишається колишньою.
  3. Якщо вам необхідно відсканувати не весь документ повністю, а лише будь-яку її частину, заздалегідь вкажіть це в настройках зображення. Зберігати відскановане зображення слід в форматі JPEG (якість - низька або середню). Розмір відсканованого документа зазвичай становить від 40 до 300 кБ.
  4. Можливості сучасних сканерів дозволяють сканувати документ як з односторонньою, так і з двостороннім друком, не перериваючи при цьому ходу операції. При цьому протягом однієї операції ви зможете відсканувати багатосторінкові документи (зберігати документ можна як повністю, так і окремими сторінками - в цьому випадку кожна відсканована сторінка буде окремим файл), або односторінкові документи в будь-якій кількості.
  5. Сканувати можна як чорно-білі, так і кольорові документи (при цьому якість відсканованого зображення залишатиметься досить високим). Можна відсканувати навіть фотографії - для цього слід виставити настройки, відповідні найбільшому дозволу зображення. Більшість сучасних сканерів з легкістю розпізнають будь-які документи (навіть з самим дрібним розміром тексту).
  6. Якщо ви плануєте відправити відскановані документи електронною поштою, звертайте увагу на загальний обсяг листа (прикріплений файл з відсканованим документом може «важити» немало).