Як роздрукувати документ.

Робота з документами на персональному комп'ютері передбачає таку операцію, як роздруківка готового текстового документа або графічного зображення. Основним інструментом, за допомогою якого здійснюється роздруківка документів, є принтер (на сьогоднішній день найчастіше використовуються лазерні або струменеві принтери).
  1. Найпростіший спосіб роздрукувати документ - здійснити операцію, використовуючи установки за замовчуванням. По суті, використовувати установки за замовчуванням значить роздрукувати одну копію документа на тому принтері, який за замовчуванням встановлений в операційній системі на вашому комп'ютері. Для цього необхідно вибрати команду «Файл» - «Друк» (як варіант - натиснути клавіші Ctrl +

    , та в який з'явився на екрані діалоговому вікні ви побачите прогрес процесу друку документа). Натисніть кнопку ОК для виконання команди.

  2. Якщо вам необхідно роздрукувати документ в декількох примірниках, можна роздрукувати потрібну вам зразків вибраного документа і розібрати їх по копіях. Для цього слід вибрати команду «Файл» - «Друк», і в діалоговому вікні вибрати настройку «Кількість копій»: введіть потрібне вам число примірників документа або виберіть його за допомогою стрілки «Вгору - Вниз». Після цього натисніть кнопку ОК, і друк почнеться.
  3. Якщо вам необхідно роздрукувати не весь документ, а тільки його частину - від однієї фрази до декількох абзаців або сторінок - виділіть призначений для друку текст. Потім виберіть команду «Файл» - «Друк» і в діалоговому вікні вкажіть область друку в налаштуванні «Діапазон сторінок». Якщо ви хочете роздрукувати тільки виділений фрагмент - виберіть відповідне настроювання, якщо певну сторінку - виберіть настройку «Поточна сторінка» (прослідкуйте, щоб курсор знаходився саме на тій сторінці, яку ви хочете роздрукувати). Натисніть кнопку ОК.
  4. Якщо ви хочете змінити параметри друку, замість установок за замовчуванням варто вказати власні настройки. Наприклад, при необхідності можна роздрукувати тільки непарні (або тільки парні) сторінки (таким чином можна зручно роздруковувати двосторонні документи). Також можна вибрати номери сторінок, які ви хочете роздрукувати, і вказати їх через кому в спеціальній графі. Крім того, можна вибрати такі параметри друку, як «Чорнова друк», «Фонова друк», «Оновлення полів», «Примітки» і т.д.
Відправлення на друк документів з табличного редактора Microsoft Office Excel не має майже ніяких особливостей у порівнянні, наприклад, з аналогічною операцією в текстовому процесорі Microsoft Office Word. Можливо, єдиною відмінністю буде те, що книги excel зібрані з вкладок-листів, кожен з яких може бути надрукований на декількох сторінках.
Інструкція
1
Переконайтеся, що принтер готовий до роботи, тобто він включений, забезпечений папером і тонером та приєднано до комп'ютера через мережу, LPT або USB-порт.
2
Запустіть табличний редактор і завантажте в нього документ, який потрібно роздрукувати. Перейдіть на вкладку «Розмітка сторінки» і за допомогою елементів управління, поміщених в групи команд «Параметри сторінки» і «Вписати» підберіть найбільш підходящі розміри полів, орієнтацію сторінок, область друку та інші настройки. Клацання по маленькій піктограмі в правому кутку навпроти назв груп команд відкриває одне і те ж вікно з більш докладними налаштуваннями.
3
Використовуйте поєднання клавіш ctrl + f2, щоб включати вікно попереднього перегляду і бачити результати зміни налаштувань друку. Якщо ви припускаєте друкувати кілька сторінок на одній стороні кожного друкованого аркуша, то клацніть по піктограмі в правому кутку навпроти назви групи команд «Параметри аркуша» і у вікні, виберіть послідовність, в якій слід друкувати сторінки на аркуші.
4
Коли параметри розміщення таблиць на сторінці будуть встановлені, натисніть клавіші ctrl + p. У секції «Вивести на друк» поставте відмітку в полі «всю книгу», якщо хочете роздрукувати з вибраними настройками всі аркуші документа Excel. Якщо ж ви припускаєте, що для таблиць інших аркушів будуть потрібні інші настройки, то залиште позначку в полі «виділені листи».
5
Змініть значення в поле «Число копій», якщо потрібно роздрукувати кілька примірників документа. У випадаючому списку «Ім'я» можна вибрати інший принтер, якщо той, який вибрав Excel, вас не влаштовує. Якщо ж потрібного принтера немає і в цьому списку, то відшукайте його за допомогою діалогу, що викликається клацанням по кнопці «Знайти принтер».
6
Натисніть кнопку OK, і Excel поставить документ в чергу друку принтера.