Як прошити документи.

Зазвичай документи прошиваються для зручності їх подальшого архівного зберігання. По суті, прошивка документів є одним з найбільш поширених і простих способів систематизації будь-яких друкованих документів з метою зменшення їх обсягу та впорядкування їх послідовності. Крім того, правильна прошивка документів виключає можливість підміни одного з документів надалі. Багато видів діяльності - наприклад, ведення бухгалтерії - подразумевают наявність документів, які повинні бути захищені як від вилучення, та і від підміни окремих аркушів.
  1. Офіційно затвердженого єдиного стандарту прошивки документів на сьогоднішній день не існує, однак існують певні вимоги і загальні принципи, що включають правильну нумерацію аркушів документа, а також прошивку пачок документів з подальшим засвідченням підписом та печаткою всій підшивки.
  2. Для того щоб прошити документи, необхідно зробити в них чотири проколу для приміщення в тверду обкладинку з картону. Проколи робляться з лівого боку на полях документа, що дозволяє зберегти читабельність тексту. Відстань між проколами, як правило, залишає три сантиметри. Іноді замість чотирьох проколів робиться два отвори. Просвердлити отвори в папері можна товстої голкою або спеціальним канцелярським шилом. В процесі підготовки документів до підшивці з них видаляються всі металеві кріплення, такі як скріпки або шпильки.
  3. Після того, як проколи будуть зроблені, необхідно прошити документи міцною ниткою. Найчастіше для цієї мети використовується капронова нитка, складена для надійності в два рази. Після того, як документи будуть прошиті, прошивну нитку необхідно зав'язати вузлом на звороті останнього листа всього пакета документів. При цьому необхідно залишити вільними кінці прошивний нитки, довжина яких повинна складати не менше шести сантиметрів.
  4. Після цього справа опечатується, а на вузол прошивний нитки наклеюється паперова наклейка (розміром близько 4 * 5см), на поверхню наклейки наноситься що завіряє печатку та підпис. При бажанні можна опечатати вузол сургучною печаткою. Як правило, прошивка документів виконується співробітниками тих відділів, в яких вищезгадані документи зберігаються або використовуються.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=dgMmM33mgdU