Як отримати водень.

Сучасна назва водороду - гидроген, дав французький знаменитий хімік Лавуазьє. Назва позначає - гідро (вода) і генез (породжує). Відкрив «горючий повітря», як його раніше називали, Кавендіш в 1766 році, він же і довів, що водень легше повітря. У шкільній програмі з хімії присутні уроки, в яких розповідається не тільки про це газі, а й способі його одержання.
Вам знадобиться
  • Колба Вюрца, гідроксид натрію, алюміній в гранулах і пудра, мірний стакан, алюмінієва ложка, штатив, крапельна воронка. Захисні окуляри і рукавички, скіпа, запальничка або сірники.
Інструкція
1
Перший способ.Возьміте колбу Вюрца, в якій до горловини припаяна скляна відвідна трубка, і крапельну воронку. Зберіть систему на штативі, прикріпивши колбу затискачем і встановивши її на поверхню столу. Зверху в неї вставте крапельну воронку з краником.
2
Перевірте щільне закріплення всіх елементів системи - колби Вюрца і затиску. Візьміть алюміній. Він повинен бути в гранулах. Покладіть його в колбу. Налийте в крапельну воронку більш-менш насичений розчин гідроксиду натрію. Приготуйте дві ємності для стримування водню, а також лучину і запальничку або сірники, щоб її підпалити.
3
Влийте з краплинної воронки в колбу Вюрца гідроксид натрію, для цього відкрийте кран на воронці. Зачекайте, через деякий час почнеться виділення водню. Водень, з невеликим вмістом кисню, заповнить колбу повністю. Щоб прискорити цей процес, нагрійте колбу Вюрца знизу за допомогою пальника.
4
Відкрийте затискач на відвідної скляній трубці і зберіть виділяється водень в приготовлену пробірку або посудину. Газ наповнить ємність, дізнатися це можна, якщо піднести запалений лучину - буде чути хлопок. Для припинення реакції з виділенням водню, слід перекрити кран на крапельної воронці. Газ, що залишився, відкривши затиск на відвідної трубці, просто випустіть.
5
Другий способ.Возьміте мірний стакан і алюмінієву пудру. Налийте гідроксид натрію в стакан, приблизно половину обсягу.
6
Запаліть лучину. Потім алюмінієвої ложкою покладіть алюмінієву пудру (2-3 чайних ложки) в стакан з гідроксидом натрію.
7
Добре розмішайте суміш. Водень почне концентруватися в склянці. Щоб уникнути вибуху, ємність склянки повинна бути невеликий, близько 150-200 мл. Щоб переконатися у виділенні водню, піднесіть палаючу лучину до склянки, почуєте характерний хлопок.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=jslZaQUb4kk
Зверніть увагу
Слід соблюдатьпредельную осторожностьпрі роботі з горючими речовинами.