Як порахувати свій ідеальний вагу. правильний вага по росту.

Дуже мало знайдеться в світі людей, які вважають свій вага ідеальним. Якщо вірити статистиці, то близько шістдесяти відсотків чоловіків і близько п'ятдесяти відсотків жінок старше тридцяти років в Росії мають надлишкову вага . Причому надлишковий вага може бути і у людей, що здаються на перший погляд стрункими. Об'єктивні дані говорять про те, що жир повинен становити в нормі у чоловіків від дев'яти до п'ятнадцяти відсотків від загальної маси тіла, а у жінок - від дванадцяти до двадцяти. В теорії все зрозуміло, але як практично визначить, яку частину маси тіла становить жир, і чи немає у вас зайвого вага а?
Вам знадобиться
  • ваги, таблиця, калькулятор
Інструкція
1
Одну з найпростіших формул для розрахунку ідеальної вага а запропонував антрополог з Франції Поль Брок. Найбільш проста формула для розрахунку - вага дорівнює росту мінус коефіцієнт. При зростанні до 165 см коефіцієнт дорівнює 100, до 175 см - 105, вище 175 см - 110. На думку фахівців, формула Брока правильна для людей, чий вік знаходиться в діапазоні від сорока до п'ятдесяти років. Якщо вам менше сорока, то оптимальний вага , розрахований за формулою Брока, повинен бути зменшений на десять - дванадцять відсотків, в іншому випадку результат необхідно збільшити на п'ять - сім відсотків.
2
Точнішими вважаються обчислення індексу маси тіла, що показують жирові відкладення в організмі. Для обчислень досить знати масу тіла в кілограмах і зростання, записаний в метрах. ІМТ = М (кг): Н2 (м), де М - маса тіла, Н - зростання. Сама формула також дуже проста: знаходиться відношення маси до квадрату зросту. Залежно від отриманого значення робляться висновки про вага е людини. Якщо у вас вийде менше 25 - це норма, якщо більше 25, але менше 27 - це надлишкова маса тіла, але ще не ожиріння, а от якщо більше 27 - це вже ожиріння. Але це знову-таки усереднені показники, так як значення індексу маси тіла різні для чоловіків і жінок.
3
У Росії лікарі для визначення надлишкової маси тіла користуються спеціальними таблицями, в яких в залежності і від статі, і від віку, і від зростання вказані максимально допустимі значення вага а. Якщо ваш вага нижче табличного, то це може означати відсутність надлишкового вага а, якщо вище, то додатковими дослідженнями визначається ступінь ожиріння.
Зверніть увагу
Існують різні методики, що дозволяють визначити ідеальну вагу для будь-якої людини в залежності від його росту. При цьому не враховуються інші показники, такі як вік, стать і статуру. Очевидно, що, якщо зайва вага утворюється за рахунок м'язів, то людина не виглядає повним, крім того, вченими доведено, що трохи зайвої ваги для жінок позитивно впливають на її здоров'я.
Корисна порада
Абсолютно достовірних способів визначити ідеальну вагу не існує, так як ні в одному з них не враховуються індивідуальні особливості людини. Орієнтуватися краще на стан здоров'я і дзеркало.
Перш ніж почати приводити тіло в ідеальну форму, потрібно вирішити питання - який вага буде нормою. Існують декілька умовних формул для визначення нормальної маси тіла.
Інструкція
1
Скористайтеся формулою Брока для визначення ідеального вага а. Якщо зростання менше 155 см, відніміть з його значення 95, якщо зростання коливається між 150 см і 165 см - відніміть 100, при зростанні 165 - 175 см - потрібно відняти 105, а при зростанні вище 175 см відніміть 110.
2
Визначте індекс маси тіла (ІМТ) або індекс Кетле. Для цього розділіть вага в кілограмах на зведений у квадрат зростання в метрах. Наприклад, зростання 1,8 м і вага 85 кг. Зведіть зростання в метрах в квадрат 1,8 * 1,8 = 3,24, поділіть 85/3,24 = 26,2. В нормі ІМТ приймає значення від 19,5 до 24,9. Параметр нижче 19,5 каже про зайву худорбі. Про надмірному вага е - ІМТ від 25 до 27,9. Значення вище 28 вказує на ожиріння.
3
Дізнайтеся кордону ідеального вага а. Для цього помножте зростання в квадраті на 19,5 і 24,9. Для прикладу, при зростанні 1,8 м нижньою межею є вага в 63 кг, верхній - близько 80 кг. Дізнайтеся тип статури по обхвату зап'ястя. При астенічному (тонкокістністю) типі обхват зап'ястя менше 16 см, при нормостеніческой (нормокостном) - обхват зап'ястя від 16,5 см до 18 см, при гіперстенічна (ширококоста) типі - більше 18 см. У худорлявих людей ідеальний вага близький до нижньої межі, у ширококістних - до верхньої.
4
Виміряйте окружність талії і стегон. У жінки талія не повинна перевищувати 80 см, у чоловіків - 94 см. Порахуйте відношення окружності талії до окружності стегон. У жінок це відношення в нормі повинно бути не більше 0,85, у чоловіків до 1.
5
Розрахуйте ідеальний вага за індексом Брейтмана. Зростання в сантиметрах помножте на коефіцієнт 0,7. А з отриманого результату відніміть 50.
6
Виміряйте окружність грудної клітки. Скористайтеся формулою Борнгарда - зростання в сантиметрах помножте на окружність грудної клітини в сантиметрах і розділіть результат на 240.
7
Визначте нормальний вага за формулою Неглера. На кожні 152,4 см росту необхідно 45 кг вага а. На кожні 2,45 см понад 152,4 см необхідно ще 0,9 кг. Тобто відніміть з вашого зростання в сантиметрах 152,4 см. Розділіть результат на 2,45, а потім помножте на 0,9. До цього числа додайте 45 см. А потім до цього вага у додайте ще 10% від отриманого результату.