Як грати з малюком.

Кращий спосіб виховання і навчання дитини - гра, адже в грі він пізнає навколишній світ і вчиться думати.
Вам знадобиться
  • піраміда, кубики.
Інструкція
1
Найкраща гра в ранньому віці - гра з різними предметами. Заняття з пірамідками і кубиками розвине у вашого малюка пам'ять, мислення, мова, увагу. Спершу слід допомогти вашому малюкові в зборі пірамідки. Ваше завдання - навчити малюка, як потрібно грати з пірамідкою. Для того, щоб малюк не втрачав інтерес до гри, по закінченні гри приберіть її з очей дитини. Для зовсім маленьких, чий вік до 1 року, прекрасно підійде зовсім проста пірамідка, в якій буде 3 або 4 різнокольорових колечка. Ваше завдання в такій грі - навчити малюка як потрібно надягати колечко на стрижень. Обов'язково підбадьорюйте правильні дії дитини. Коли малюк зрозуміє цю гру, завдання можна буде ускладнити - дати дитині пірамідку з колечками різних розмірів і кольорів. Ця гра прекрасно розвиває моторику рук дитини.
2
Для півторарічного дітей підійде гра по складанню «гладкою пірамідки». «Гладка» - це пірамідка, в якій всі колечка розташовані по зростанню, від більшого до меншого. Основне завдання такої гри - навчити дитину розрізняти розміри предметів і отримати уявлення про поняття «більше - менше». Навчіть дитину перевіряти, гладка чи є у нього вийшла пірамідка.
3
Після того, як ваша дитина навчиться і цьому, можна урізноманітнити ваші дії з пірамідками. Складіть разом з малюком доріжку з колечок пірамідки, розташувавши від більшого кільця до меншого. Так само можете побудувати з колечок вежу, пояснюючи дитині, що для того, щоб вежа не впала, кільця необхідно розташувати по величині. Щоб навчити малюка розрізняти величину, перемішайте всі кільця і разом відшукайте саме маленьке, побільше, є найбільшим.
4
До 2 років з дитиною можна пограти і в кубики. Будуйте разом з ним вежі. Якщо дитина почала збирати башточку самостійно, допоможіть йому словами. Поясніть, що якщо великий кубик він вже взяв, то потрібно знайти поменше. Спробуйте зібрати будиночок або стілець із столом. Пояснюйте малюкові, як можна використовувати таку споруду.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=kFgpiU3pXC0
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що ваша допомога малюкові в такому віці просто необхідна, а час для гри дуже вас зблизить.
Корисна порада
Граючи з пірамідкою, дитина навчиться розрізняти кольори і запам'ятає їх назви. Для цього потрібно показати малюкові колечко певного кольору і попросити знайти такі ж кольори серед решти кілець. Обов'язково цю гру супроводжуйте словами і називайте кольору, щоб малюк запам'ятовував.
Залежно від віку немовляти є кілька ігор, в які з ним можна пограти. На жаль, не всі батьки знають про це, позбавляючи свою дитину радості спілкування. Пам'ятайте, ігри в будь-якому віці не тільки покращують настрій малюка, але і сприяють його швидкому розвитку і зміцненню нервової системи.
Вам знадобиться
  • -погремушкі;
  • -дитячі книги.
Інструкція
1
С тримісячною дитиною ви можете пограти в гру «Давай поговоримо». Вже з декількох тижнів малюк в змозі підтримувати розмову, а з 4 місяців він навіть здатний вести діалог. Поговоріть з ним: до 30 секунд він вже може прислухатися до вашої мови і навіть повертати голову в сторону мовця. На ваші слова малюк відповість звуками, багато з яких можна вже відрізнити.
2
Візьміть яскраву брязкальце і покажіть дитині. Побачивши її у вас в руках, малюк обов'язково посміхнеться, видасть радісні звуки і почне простягати до неї ручки. Доторкніться іграшкою до його ручок, дитина постарається схопити іграшку двома руками.
3
У діти також із задоволенням грають в «Ку-ку». Закривайте очі долонями і говорите: «Ку-ку» і відразу ж відкривайте особа. Малюк з цікавістю спостерігатиме за ваші діями і «шукати» вас. У цю гру можна грати з дитиною мінімум до року.
4
Найпопулярніша гра у віці до півроку - в «Козу». Зобразіть пальцями роги кози і наближає їх до дитини, примовляючи «Йде коза рогата ...». Після того як ви наблизити руку до животика або грудей малюка, лоскочучи його з вигуком «зроблено йому буде зроблено». Дитина обов'язково заллється сміхом.
5
Що стоїть дитини візьміть за тулуб з обох сторін і пограйте з ним в «Сіли-встали», спонукаючи присідати і вставати. Дії ви можете супроводжувати віршиком або пісенькою, з танцювальної ритмом.
6
У другому півріччі дитина із задоволенням грає в «Ладушки». Плескайте в долоні і примовляє: «Ладушки, ладушки, де були? - У бабусі! ». Потім підніміть руки і скажіть: «Полетіли, полетіли, - і опустіть їх на голову дитини зі словами: - На головку сіли». Якщо дитині гра сподобається, повністю промовте текст: «Ладушки, ладушки, де були? - У бабусі. - Що їли? - Кашку. - Що пили? - Бражку. І попили, і поїли, полетіли, полетіли-на головку сіли ». Ця гра вчить дитину наслідувати дорослим і виконувати точні рухи.
7
Гра «Сорока-ворона» сприяє розвитку тонких рухів кистей. Візьміть вказівний палець руки дитину і водите їм по долоньці інший, примовляючи при цьому: «Сорока-ворона кашку варила, діток годувала». Потім почніть загинати пальчики, починаючи з мізинця: «Цьому дала, цьому дала, цьому дала». Дійдіть до великого пальця: "А цьому не дала, - трусіть пальчик: - Він у ліс не ходив, дров не рубав з, воду не носив, піч не топив, от йому кашки і не дала!».
8
Після того як малюк вже зможе сидіти на руках у дорослого, ви зможете почати з ним грати в ігри типу: «Поїхали, поїхали» або «По купинах». Посадіть дитину до себе на коліна і злегка підкидайте його, примовляючи при цьому: «Поїхали, поїхали за шишками - горіхами. За рівної доріжці ».
9
До кінця першого року життя почніть грати в мовні ігри. Показуючи на предмет, чітко вимовляєте його назву, після чого просите дитину повторити.
10
Ближче до року можна почати розглядати книжки. Показуючи на картинки із зображеннями тварин, іграшок тощо називайте їх і імітуйте звуки властиві їм. Такі ігри корисні для розвитку слуху дитини, а також для артикуляції.
Корисна порада
Грайте з малюком стільки, скільки він хоче сам.