Як вибрати породу собаки.

Якщо ви, нарешті, вирішили завести собі собаку, і у вас немає певних переваг щодо того, якої породи вона повинна бути, це дуже добре. Значить, ви зможете вибрати породу собаки, керуючись розумом і практичним змістом. Такий вибір дозволить полегшити подальше спільне існування і вам, і вашому вихованцеві. Зробіть свій вибір відповідно до своїх звичками і способом життя.
Інструкція
1
Якщо ви літня подружня пара, яка живе на пенсії, то заведіть собі собаку невеликого розміру, з якою можна буде впоратися, не докладаючи великих фізичних зусиль. Вона не повинна вимотувати вас під час прогулянок, і ви завжди повинні бути в змозі змусити її слухатися вас. Чудово підійдуть для вас карликовий пудель, йоркширський тер'єр або левретка. Тільки не переносите на неї сої бажання балувати маленьких дітей, яке ви відчуваєте до онукам.
2
В тому випадку, якщо ви сім'я, в якій виховуються діти, то собака може допомогти вам в процесі їх виховання. Якщо перекласти на дітей частина відповідальності за виховання та утримання пса, це навчить їх дбати про когось ще, крім себе. Зі свого боку, собака може стати захисником дитини на вулиці під час небезпечної ситуації. Ідеальним вибором буде велика спокійна собака - ньюфаундленд, лабрадор, сетер або долмантінец.
3
Якщо ви - самотня жінка, то розмір собаки особливого значення не грає. Ви повинні врахувати, що їй доведеться ділити вашу любов з друзями-чоловіками, які приходять до вас. Виберіть спокійну, неагрессивную собаку. Можна віддати перевагу породу побільше, з якою не страшно буде гуляти вечорами. Веселим другом для вас може стати шелти, миттельшнауцер, боксер.
4
Одинокому літній людині підійде невелика собака, яка зможе здійснювати туалет в квартирі на папір і якій не потрібні часті прогулянки і активні ігри. Можна підібрати собі якого-небудь тер'єра, пуделя або таксу. Великі с собаки, що володіють харизматичним характером - добермани, лайки або вівчарки вам навряд чи підійдуть - вони дуже рухливі, та й виховувати їх буде непросто.
5
Не забувайте і про дворняжка. Як правило, безпородні собаки, підібрані на вулиці, це дуже вдячні тварини, які вміють підлаштувати свій характер і поведінку під спосіб життя господаря. Тут, мабуть, можна звернути увагу тільки на розміри, щоб вам зручно було мити тварину, і ви могли його прогодувати.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=i9W5E-Y1ACg
Зверніть увагу
В світі існує близько 400 порід собак, що відрізняються своїм походженням, характерними рисами зовнішнього вигляду, певними службовими якостями, особливостями характеру, поведінки, що передаються у спадок. Майбутній господар повинен ретельно обміркувати, чи зможе собака обраної породи пристосуватися до конкретного клімату або суспільству певних людей.
Корисна порада
Купуючи породисту собаку, можна певною мірою передбачити її поведінку. Наприклад, Лабрадор - товариська, доброзичлива і керована собака, бассет норовливий і вимагає твердої руки і т. Д. Слід зауважити, що в Росії часто в розведенні беруть участь собаки з якими-небудь пороками в поведінці, іноді навіть просто з патологією нервової системи. Тому навіть опис характерів порід собак у вітчизняній і зарубіжній літературі різна. Якщо ви вибрали якусь певну породу ...
Сьогодні існує більше п'ятисот різних порід собак. Людина може вибрати вихованця за своїм смаком і можливостям, потрібно тільки сформулювати вимоги і відповідно до них підібрати породу. Необхідно врахувати всі деталі: спосіб життя, фізичні та фінансові можливості, наявність дітей та багато інших.
Інструкція
1
Вибирайте породу собаки в залежності від способу життя. Врахуйте, що домашня тварина вимагає багато часу на догляд, виховання та утримання. Собаку потрібно регулярно вигулювати, годувати, розважати. Якщо ви ведете активний спосіб життя, багато рухаєтеся, вибирайте для себе такого ж рухомого супутника для прогулянок, подорожей і пробіжок. Домосідам рекомендується заводити бассетхаундов або інших ледачих любителів поспати.
2
Врахуйте розмір квартири або будинку. Якщо ви живете в невеликій квартирі в п'ятиповерхівці, то краще вибирати невеликих і середніх собак: таксу, пуделя, фокстер'єра, йорка. Власники будинків і просторих квартир можуть дозволити собі завести ретривера, сенбернара, німецьку вівчарку. Пам'ятайте, що це питання не тільки вашої зручності, але і комфорту для собаки - великим породам буде тісно на невеликій площі, їм потрібен простір для повноцінного життя.
3
Подумайте про те, навіщо вам потрібна собака. Завзятим мисливцям підійдуть мисливські породи, для охорони будинку краще вибирати великих, сильних собак, той-тер'єр для цієї мети не підійде. Якщо ви хочете мати милого супутника для тусовок та вечірок, ідеальний варіант - чихуахуа.
4
Врахуйте свої фінансові можливості. Оцініть, у скільки обійдеться утримання собаки. Так, великим породам потрібно отримувати півтора кілограма якісного корму в день. Крім того, гроші необхідні для походів до ветеринара, для покупки потрібних речей, повідка, ошийника. Враховуйте, що довгошерсті собаки вимагають особливого догляду за шерстю, який теж коштує недешево.
5
Якість вовни - окреме питання при виборі породи. Якщо ви готові займатися з шерстю собаки, прибирати квартиру від волосяних грудок, регулярно стригти і розчісувати вихованця, то сміливо заводите пуделя, шнауцера або тер'єра. Щоб не витрачати час і гроші на перукарські послуги для собаки, вибирайте Гладкошерсті породу. Колір теж часто має значення, наприклад, білих собак доводиться часто мити.
6
Врахуйте переваги кожного члена родини. Якщо в будинку є дитина, то він напевно буде радий появі домашньої тварини. Майже всі породи добре ставляться до дітей, тому краще вибирати вихованця за темпераментом - не як агресивний, спокійного і доброго. Самотнім літнім людям рекомендується заводити мирних і вірних друзів - тер'єра, таксу, болонку або чихуахуа. Подумайте також про фізичні можливості членів сім'ї та господаря. Сильному чоловікові буде легко втримати велику тварину, але якщо з собакою гулятиме дитина або літня жінка, краще вибирати середні або маленькі породи.