Як назвати своє судно. Як назвати корабель.

Придумати назву для катера, яхти або навіть ялика - справа не менш відповідальна, ніж вибрати само судно . Традиція давати кораблям імена йде з давнини. У старі часи назвою надавали міфічне значення, у корабля міг бути покровитель. Кораблі називали іменами богів або тварин, властивостями яких моряки наділяли своє судно .
Інструкція
1
Подумайте, як ви ставитеся до свого судна. Назва може бути урочистим, лякаючим чи забавним. Визначте, який настрій у вас переважає.
2
Вибравши горде старовинна назва, почитайте літературу з історії флоту і подивіться, чи не було у віддалені епохи корабля зі схожою назвою. Виявивши такий корабель, переконайтеся в тому, що плавав він по морям довго і щасливо.
3
Вирішіть, будете ви писати назву судна на носі і кормі кирилицею або латиницею. Пам'ятайте про те, що російська назва латиницею може сприйматися іноземцями зовсім не так, як вашими співвітчизниками. Але якщо ви збираєтеся багато подорожувати по різних країнах, буде краще, якщо назва зможуть прочитати і жителі цих країн
4
Назва катера має бути дуже коротким. Як правило, це одне слово. Для яхти можна вибрати і назва достовірніше. Це може бути навіть невелика фраза або стійке словосполучення, на кшталт «Святий Андрій» або «Королева Дженіфер».
5
Постарайтеся, щоб назва яхти щось говорило і про вашу країну. Пам'ятайте про те, що у кожної країни, в тому числі і у вашій, є свої герої і свої боги, які цілком заслужили, щоб їх імена звучали над морями.
6
Вибираючи шрифт, щоб написати назву на носі або кормі, врахуйте, що він повинен вільно читатися з великої відстані.
Зверніть увагу
Не називайте своє судно назвою корабля, доля якого була сумною. Не спокушайте долю, назвавши свою яхту «Титаніком» .Ізбегайте стандартних назв. «Слави» і «Перемоги», написані на всіх мовах світу, борознять морські простори, і серед них дуже важко буде знайти ваш кораблик. Крім того, стандартна назва може привести до не завжди нешкідливою плутанини. Обов'язково проконсультуйтеся з обізнаними іноземні мови людьми, чи є в інших мовах слова, співзвучні придуманому вами назвою. Цілком безневинне для російського слуху назва може в іншій мові звучати образливо або непристойно. Навіть якщо слово не несе негативного відтінку, воно може в іншій мові звучати комічно.
Корисна порада
Не поспішайте давати судну ім'я людини, навіть якщо ця людина вам доріг. Ваші почуття можуть змінитися, а судно буде вам постійно нагадувати про минуле. Не варто маленькому суденцю давати дуже гучна назва. Купивши яхту в іншого власника, подумайте, чи хочете ви її перейменувати. Якщо назва вам подобається і підходить до судна - чому б його не залишити?