Як знайти воду для свердловини. Як отпределіть замулювання чи ні води.

Кожному дачникові хочеться, щоб джерело води був у нього прямо на ділянці. Знайти воду можна за допомогою рамки. Є також чимало ознак, які вказують на близькість до джерела.
Вам знадобиться
  • 2 рамки з прямим вусом
  • Компас
  • Кілочки
  • Можуть знадобитися також скляні банки і визначник рослин
Інструкція
1
Визначте сторони світу по компасу. Позначте їх на ділянці, наприклад, прутиками.
2
Візьміть в кожну руку по рамці. Тримайте їх паралельно, вістрями вусів від себе.
3
Перетніть ділянку з півночі на південь, потім - із заходу на схід. У місці водотоку рамки перехрестяться. Помітьте цю точку кілочком.
4
Визначивши одну з точок водотоку і враховуючи те, що водотоки залягають у вигляді жил, виявите весь водотік. Пройдіть ділянку ще раз паралельно лінії, на якій ви знайшли першу точку водотоку. Проробіть цю операцію кілька разів, щоразу вбиваючи кілочок там, де рамки перехрестилися.
5
Визначте глибину залягання і потужність водотоку. Вставши в зону водотоку, візьміть в руку одну рамку. Уявіть собі занурення на глибину свого зростання, двох, трьох і більше таких же відстаней. В цьому випадку рамка реагує спочатку на верхню межу залягання водної жили, потім - на нижню.
Зверніть увагу
Копати колодязь нижче нижньої межі залягання водотоку не можна, бо можна пошкодити нижній глиняний затвор водотоку. В цьому випадку вода піде під шар глини. Заміри глибини залягання водотоку корисно зробити в декількох точках, щоб вибрати оптимальну глибину свердловини.
Корисна порада
Тим, хто не вміє користуватися рамкою, необхідно знати прикмети водотоку. На неглибоке залягання води можуть вказувати зарості трав'янистої рослини, званого в різних місцях «спориш» або «мокриця». Наявність водотоку може показати і береза. Береза, безпосередньо зростаюча водотоке, має невелику висоту і сильно викривлений вузлуватий стовбур. Якщо над водотоком знаходяться гілки берези, на них утворюються «відьомський волоті». Прямим покажчиком на наявність водотоку є рослина «гравілат річковий». У південних степових і пустельних районах на водотік вказує тополя різнолистний. Деякі водоіскателі застосовують такий прийом. В суху погоду на досліджуваній території розставляються скляні банки денцем вгору. Ставити їх треба прямо на грунт. Потрібно стежити, щоб між горловиною банки і грунтом не було зазору. Банки залиште на ніч, а вранці подивіться, які з них зсередини покрилися росою. Під ними і знаходиться водотік.