Як обробити курку. Як расделать тушку курки.

Початківці кулінари часто відчувають складності з обробленням птаха в силу відсутності практичного досвіду. Насправді ж разделка курячої тушки не представляє особливої складності - досить просто знати правильну послідовність дій при обробленні курки.
  1. Для того щоб обробити курку швидко і акуратно, необхідно обзавестися якісним, добре заточеним ножем з гострим кінчиком. Навіть якщо ви обробляє курку вперше в житті, намагайтеся робити тільки чіткі і вивірені руху - тоді шматочки курки будуть рівними і акуратними. Втім, невеликі нерівності або не дуже акуратні краю зазвичай бувають помітні тільки на етапі оброблення - після того, як курка буде приготовлена, недогляди стануть практично непомітними.
  2. Спершу необхідно за допомогою ножа розрізати курку по гузку. Після цього тушку курки необхідно поставити вертикально на обробній дошці, і встромивши ніж в недавно зроблений розріз, розділити птицю прямо вниз вздовж лінії хребта.
  3. Тепер покладіть розрізану курку шкірою вниз, розкриваючи, як книгу, на дві частини. Розріжте передню кістка, намагаючись виконувати цю процедуру максимально акуратно.
  4. Наступним дією стає відділення ніжок від тушки - для цього необхідно привернути половинку курки, максимально відтягнути ніжку і відрізати її там, де вона приєднується до тушки.
  5. При розрізуванні курячої тушки на шість порційних шматків курка обробляється по тонкій білій серединної смужці (навпіл уздовж хряща). Для отримання восьми порційних шматків грудка розрізається навпіл. Як бачите, обробити курку не так вже й складно - в гіршому випадку ця процедура займе близько п'ятнадцяти хвилин. Втім, якщо разделка курячої тушки все ще здається вам непосильним трудом - можна вийти з ситуації, приготувавши фаршировану курку в духовці. Для такої страви вам буде потрібно випотрошена, але неразделанная куряча тушка - таким чином ви зможете уникнути неприємного процесу, яким вам може представлятися разделка курки.
Страви з курки займають значну частину меню хорошої господині. Курку можна готувати як цілком, так і розбивши її на частини, додаючи в різні страви. Розібраний самостійно курка обходиться набагато дешевше.
Для того, щоб самостійно обробити і заморозити курку, вам потрібно: - курка - 1 шт.; - Обробна дошка; - ніж; - фольга (пластикові пакети); - морозильна камера, холодильник. Промийте курчати під проточною водою і позбавте його від потрухів, потім ще раз гарненько промийте всередині і зовні. Покладіть курку на обробну дошку грудної клітиною вгору. В результаті оброблення курки зазначеним нижче способом у вас вийде 10 порцій однакового розміру, які після запікання ви можете подати до столу, і кожен гість вибере ту частину курки, яку він любить. При цьому всі порції будуть приблизно одного розміру. Трошки відтягніть ніжку курку і розріжте шкіру між стегнової частиною і тушкою, дійшовши рівно до суглоба. Потім поверніть ніжку таким чином, щоб суглоб вийшов назовні, відокремте ніжку. Також вступите і з іншого ніжкою. Якщо у вас великий птах, то кожну ніжку можна розділити на 2 частини: стегно і гомілку. Крім того, курячі ніжки можна відрізати з частиною спинки, не відділить темне м'ясо. Для цього покладіть ніжку на дошку шкірою вниз і знайдіть місце зчленування, потім розріжте по суглобу навпіл. В результаті у вас повинно вийти 4 шматки. Наступний етап - це відділення крилець, які включають в себе частину курячої грудки і частина спинки. Притисніть крильце до тушки птиці і знайдіть суглоб, за яким необхідно зробити розріз. Розріжте тушку біля основи крила, відокремивши крила. Щоб виділити в складі тушки спинку і грудку, слід просунути ніж всередину птиці та розділити її на дві однакові паралельні частини. Лезо направляйте на себе і робіть розріз рівно по хребту. Остаточно відокремте спинку і грудку (куряче філе), зробивши розріз по плечовому суглобу. Спинку розріжете на дві часті.Положіте грудку на дошку шкірою вгору і розріжте на дві частини. В результаті у вас повинні вийде 2 половинки на кісточці. Якщо перед вам великий птах, то розділку грудки можна виробляти на 4 або 6 частин. Разделанную курку слід зберігати в морозильній камері холодильника при температурі близько 18оС до моменту приготування, заздалегідь упакувавши її в фольгу або пластикові пакети. Коли будете закривати пакет з куркою, обов'язково видаліть з нього повітря. Заморожене таким чином м'ясо можна зберігати 6-9 місяців. Розморожувати курку слід при кімнатній температурі. Повторна заморозка не передбачена, оскільки м'ясо може втратити свій аромат і смак. В процесі оброблення у вас залишаться такі частини, як спина, шия і шматочки крил. Залиште ці частини і приготуйте з них смачний курячий бульйон.