Як редагувати газету.

Слово "редагування" походить від лат. redactus, тобто "Приведений в порядок". Відповідно, редактор - людина, що відповідає за порядок в будь-якому авторський твір (стаття, книга, фільм тощо). Коли мова йде про редагування тексту, порядок належить наводити різного штибу: змістовний, стилістичний, граматичний, фактологічний і т.п.
Вам знадобиться
  • У кращому випадку - спеціальну освіту. Наприклад, вища філологічна. І відповідно: знання жанрів і стилів мови (публіцистичний, науково-популярний, художній), грамотність, ерудованість, знання специфіки видання, в якому редактору належить працювати.
Інструкція
1
Прочитайте статтю, оцініть її з точки зору змісту. Якщо ви розумієте, що в статті недостатньо фактів, конкретних відомостей по темі, значить тема розкрита не повністю. Скажіть про це журналісту, вкажіть, які аспекти проблеми він не торкнувся, запропонуйте свої варіанти доопрацювання або доробіть самостійно.
2
Оцініть текст з точки зору обсягу. Якщо ви знайшли в тексті непотрібні повтори, слабку аргументацію, зайві подробиці - сміливо видаляйте їх. Скорочуйте текст сміливо, але стежте, щоб основний зміст статті при цьому зберігався. І в іншому випадку, якщо ви відчуваєте недолік прикладів, подробиць в статті - додавайте їх, щоб зробити статтю більш інформативною.
3
Читаючи, звертайте увагу на витриманість жанру, логіки оповіді. Також стежте за композиційною повноцінністю статті - у тексті повинні бути вступна, основна і завершальна частини. Перевірте статтю з точки зору лексики - чи всі слова поєднуються між собою, чи правильно підібрані синоніми, фразеологізми. Слідкуйте за стилем - Чи не плутає автор у використанні слів, що належать до різних стилів мови, чи немає у статті слів, використаних в невірному значенні?
Зверніть увагу
Якщо ви редагуєте якісь вузькоспеціальні тексти, вам необхідно оволодіти достатнім обсягом знань у даній сфері, щоб добре орієнтуватися в матеріалі. Можливо, доведеться отримати спеціальну освіту.
Корисна порада
У роботі редактора дуже важливо володіти іноземними мовами. Займіться їх вивченням. Краще, якщо ви опануєте кількома мовами.