Як обробити рибу.

Приготування будь-якого рибного блюда починається з підготовки риби - вірніше, з її оброблення. Зазвичай для того щоб обробити рибу, використовуються найпростіші інструменти, які напевно знайдуться на кожній кухні: терка для видалення луски, спеціальний рибний ніж, ножиці, ніж для оброблення на філе, обробна дошка для риби і точильний брусок.
  1. Пам'ятайте, що обробна дошка для риби повинна бути не тільки великий і стійкою, але і досить важкою. Краще вибрати для цієї мети гладку, добре відполіровану дошку з мелкослойная щільної породи деревини. Обробні ножі для риби повинні бути максимально гострими, а якщо ніж починає тупіться в процесі оброблення - намагайтеся відразу ж використовувати точильний брусок.
  2. Не варто мучити рибу - ні в якому разі не приступайте до чищення риби, якщо ви бачите, що вона ще жива. Живу рибу слід умертвити відразу ж після того, як вона була вийнята з води, не залишаючи її задихатися на повітрі. Після того, як ви переконалися в тому, що риба мертва, перережьте хребет одразу ж за головою - ця процедура дозволяє відразу ж випустити зайву кров. Єдиний недолік такого способу полягає в тому, що згодом тушку буде складніше обробляти, а саме - знімати шкіру. Як варіант, можна використовувати спосіб, що полягає в перерізанні черевної аорти у риби. В цьому випадку кров швидко стече, а м'ясо збереже пружність, білизну і насичений смак.
  3. Якщо кров з тушки повністю скла, можна приступати до оброблення. Спочатку необхідно вийняти з риби зябра і всі нутрощі - вони здатні стати справжнім вогнищем бактерій і викликати швидку псування риби. Після цього рибу очищають від луски, а з деяких сортів риби знімають шкіру. Випатрану рибу можна розрізати на шматки, а можна обробити на філе, відокремлюючи кістки від м'яса.
  4. Щоб якісно обробити рибу, намагайтеся не пошкоджувати м'ясо і кишечник. Якщо кишечник риби розірветься або розріже, його вміст може потрапити в черевну порожнину і надати м'ясу риби неприємний присмак. Не забувайте ретельно промивати тушку.
  5. Пам'ятайте, що якщо ви плануєте приготувати рибу не відразу ж після оброблення, а трохи пізніше, не варто розрізати тушку на маленькі шматки. При обробленні риби намагайтеся видаляти дуже дрібні або надто гострі кістки або їх уламки. У деяких порід риби разделка полягає в потрошінні, знятті шкіри і витяганні хребта.