Як обробити оселедець. Як правильно і швидко расделать сеедку.

Погодьтеся, досить часто доводиться бачити, як покупці вибирають в магазині вже оброблену оселедець тільки тому, що не бажають займатися її обробленням самостійно. Зрозуміло, сама велика і добірна оселедець найчастіше продається саме в неразделанном вигляді, але далеко не всі вміють правильно і швидко обробляти цю рибу. Між тим, обробити оселедець можна буквально за 10-15 хвилин, причому складним цей процес може здатися лише тим, хто ще жодного разу не обробляв рибу самостійно.
  1. Для початку необхідно покласти оселедець на обробну дошку (між дошкою і рибою можна прокласти шар паперу, тоді очистка дошки після закінчення оброблення відбуватиметься набагато швидше). Спершу гострим ножем потрібно зробити рівний надріз на черевці, але не строго по центру, а в одному сантиметрі про центральну лінії. Другий надріз виконується поруч з головою - паралельно жабрам оселедця. Потрібно постаратися зробити цей розріз таким, щоб він відокремив передній плавник разом з головою риби.
  2. Через зроблений надріз слід витягти з черевця риби ікру, якщо вона представляє для вас інтерес. Відклавши її в сторону, витягаємо з черевця все потрохи. Щоб якісно вичистити рибу всередині, необхідно зробити на черевці другий надріз, а також відрізати й викинути саму нижню, костисту частина риби - вона все одно непридатна для їжі, так як складається переважно з кісток і жиру.
  3. Видаляємо нутрощі риби, плавники, голову. Очищену тушку оселедця необхідно промити під холодною проточною водою, позбавляючись при цьому від тонких чорних пленочек, вистилають черевце риби всередині.
  4. Тепер необхідно обробити оселедець на шматки. Для цього потрібно акуратно видалити верхній плавник з дрібними кістками, прикріпленими до нього, а також надрізати уздовж спини шкіру і зняти її. Така ж операція проробляється і на нижній половині риби - слід видалити плавник, яких знаходиться поруч з хвостом. Знімаючи шкіру з оселедця, тягніть її у напрямку до хвоста, і відрізайте хвіст разом зі шкірою.
  5. Оскільки в оселедця зазвичай буває досить багато кісток, необхідно розділити рибу на дві половини - нижню і верхню, причому в процесі їх відділення майже все крупні кістки зазвичай залишаються на скелеті і у верхній половині риби. В результаті ви отримаєте дві смужки філе з черевця і спину риби, поки ще сидить на хребті. Відокремлювати м'ясо оселедця від хребта доведеться руками і ножем. Зазвичай м'ясо відділяється від кісток досить легко, для усунення самих дрібних і тонких кісточок, застряглих в м'ясі, можна скористатися звичайним пінцетом. Готове філе можна замаринувати, а можна подати на стіл просто нарізаним на шматочки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=WOSRbdUbWgY