Як почистити трубу.

засмічення труби можуть принести свої власникам безліч клопотів. Поганий стік води, постійні засори, неприємний запах - ось ті деякі ускладнення, які викликає забита каналізація. Щоб цього не відбувалося, необхідно знати, як правильно боротися з проблемою брудних труб!
Інструкція
1
Якщо засмічення невеликий, то можна спробувати позбутися від нього за допомогою хімічних засобів. У продажу є ціла лінійка продуктів, призначених для очищення каналізації - наприклад, "Крот" або "Тирет". Необхідна кількість одного з цих коштів необхідно залити в зливний отвір і залишити на кілька годин (багато господинь залишають засіб на ніч), а потім пустити в раковину потік води на 1-2 хвилини.
2
Також можна спробувати позбутися від засмічення за допомогою вантуса. Якщо це не допомагає, то можна застосувати спеціальні сантехнічні троси, які вкручуються в систему каналізації і прочищають її. Відразу варто відзначити, що робота ця складна і досить брудна, тому перш ніж зайнятися чисткою, застеліть місце навколо раковини старими газетами і надіньте непотрібний одяг.
3
При особливо сильному забрудненні труби її доведеться розібрати і очищати по сегментам.
4
Буває, що причиною постійно виникаючих засмічень стає неправильно встановлений сифон. Заміна агрегату дозволяє вирішити проблему.
5
Якщо ви сумніваєтеся у своїх силах або засмічення в трубі занадто серйозний, то рекомендується викликати сантехніка.
6
Для того, щоб труби не доставляли вам клопоту необхідно проводити постійну профілактику. Купуйте спеціальні захисні решеточки на слив - сміття буде осідати на них. Періодично заливайте в трубу засіб для очищення труб навіть якщо у вас немає засмічень - це допоможе регулярно видаляти скапливающиеся відкладення, які згодом призводять до засмічення, а також служать джерелом неприємного запаху.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=v5qs1FnDE0U
Зверніть увагу
При використанні хімічних засобів для чищення каналізації пам'ятайте, що вони дуже токсичні! Застосовувати їх необхідно строго по інструкції, при цьому використовуючи захисні рукавички.
Сантехнический сифон є трубу з коліном, в яку зливається вода з раковини або ванни. Це пристрій завдяки шару води в коліні виконує важливу сантехнічну функцію - перешкоджає проникненню в квартиру каналізаційних запахів.

Види сифонів для раковини

Основною вимогою до матеріалу сифона є термічна і хімічна стійкість. Як правило, сифони для раковин виготовляють із пластику, нікелю, міді, чавуну, латуні і різних сплавів. Зараз рідко використовують мідні та чавунні сантехнічні пристрої. Найбільш популярними вважаються сифони з пластика і сплаву латуні і бронзи, який покривають хромом.
Сифони зі сплаву латуні і бронзи не іржавіють, але при тривалому використанні їх внутрішня поверхня починає окислюватися і стає нерівною. Пластикові сифони залишаються практично незмінними протягом усього терміну служби.
Розрізняють гофровані, трубні і пляшкові сифони для раковини. Гофрована труба утворює коліно у вигині, закріпленому пластиковою стрічкою. Цей тип сифона найбільш простий для монтажу. Гнучкість каркаса дозволяє встановлювати його практично в будь-якому місці. На жаль, складки гофрованого ділянки швидко забиваються брудом, що веде до виникнення засора.Трубние сифони відрізняються невеликим розміром. Їх зазвичай виготовляють у формі літери S або U. Трубу оснащують люком для зливу води і чищення коліна. Пляшковий сифон володіє жорсткою конструкцією, характерною рисою якої є відкручується колба. Прочистити злив раковини з пляшковим сифоном дуже просто. Для цього достатньо відкрутити колбу, вилити з неї воду і промити її від скопилася бруду.

Установка сифона для раковини

Ще до покупки сифона виміряйте місце під раковиною, щоб не прогадати з розміром.
Як правило, сифони продаються в розібраному вигляді. Уважно вивчіть додається інструкцію і переконайтеся в наявності всіх необхідних деталей. Перевірте стикувальні поверхні. Якщо на пластику або металі є гострі задирки їх необхідно усунути гострим ножем або наждачним папером, щоб вони не пошкодили уплотнітель.Начніте установку сифона з нижньої пробки, що розміщується на вході в каналізаційну трубу. Потім дотримуйтесь вказівок по зборці в інструкції вашого зливного пристрою. Особливу увагу приділіть ізоляції з'єднань. Тонкі кільцеві прокладки промазуйте герметиком, захоплюючи нижню частину різьблення. Сполуки закручуйте щільно, але не прикладайте надмірних зусиль, щоб не зірвати різьбу. Після закінчення складання пустите воду в раковині і уважно огляньте сифон на предмет можливих протікань.